MedyaFaresi MedyaFaresi

Suruç’ta Seçim çalışması yapan AK Partililere silahlı saldırı: 3 ölü

Şanlıurfa Suruç'ta AK Partililere yönelik silahlı saldırı sonucu çıkan olayda 3 kişi öldü, 8 kişi yaralandı.

Eklenme: 14 Haziran 2018 18:58 - Güncelleme: 14 Haziran 2018 19:06

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nda AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldızile BDP'li yöneticinin aileleri arasında çıkan kavgada 3 kişi öldü, 8 kişi yaralandı. Yaralılar Suruç Devlet Hastanesine kaldırılırken Samsun'da açıklama yapan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, bölgeye ambulans uçak gönderildiğini söyledi. 

Kavgaya ilişkin AA muhabirine, açıklama yapan AKP İl Başkanı Bahattin Yıldız, esnaf ziyareti sırasında AKP’lilerin kimliği belirlenemeyen bir grubun saldırısına uğradığını söyledi. Yıldız, “Partimizden yaralılar var ancak milletvekilimizde herhangi bir şey yok” dedi.

Mezopotamya Ajansı ise İbrahim Halil Yıldız’ın ziyaret sırasında esnafın tepkisiyle karşılaştığını, gerilim üzerine AKP’li vekil adayının uzun namlulu silahları bulunan korumalarının etrafa ateş açtığını bildirdi. Kavgada 5’i esnaf 2’si AKP’li 7 kişi yaralandığını duyurdu. 

Bölgede seçim çalışması yürüten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın da olayı haber alır almaz Suruç'a gittiği, ilçeye çok sayıda takviye polis ve sağlık ekibi sevk edildiği belirtildi.

Sağlık Bakanı Demircan: Uçak ambulans gönderildi

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ise Samsun'da gazetecilere yaptığı açıklamada, "Yaralılar var. İlk müdahale yapıldı, gerekli müdahaleler yapılıyor. Bölgede uçak ambulansa ihtiyaç vardı, gönderdik. Bilgiler geldikçe paylaşacağız" dedi.