MedyaFaresi MedyaFaresi

Son dakika: İşte Kartal'daki 8 katlı bina böyle çöktü

İstanbul Kartal'da 8 katlı bir bina çöktü. İlk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi enkaz altından yaralı kurtarıldı.

Eklenme: 06 Şubat 2019 18:01 - Güncelleme: 06 Şubat 2019 18:14

İstanbul Kartal'da, 43 kişinin yaşadığı 148 katlı bir binada çöktü. Çökme anı çevredeki güvenlik kameralarına yansıdı.

2 KİŞİ YARALI OLARAK KURTARILDI

İstanbul'un Kartal ilçesinde Cevizli Mahallesi Bankalar Caddesi Sema Sokak'ta çok sayıda vatandaşın yaşadığı 8 katlı bina çökme anının görüntüleri ortaya çıktı. Kartal Belediye Başkanı, çöken binada 14 dairede kayıtlı 43 kişinin yaşadığını açıkladı. Arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

KARTAL BELEDİYE BAŞKANI: BİNADA 43 KİŞİ YAŞIYORDU

Çöken binada vatandaşların yaşadığı 14 daire ve binanın alt katında dükkanların olduğu belirtildi. Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, çöken bina ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bina 1992 yılında ruhsat almış. Burayla ilgili bir yıkım kararı yok.

Hemen yanında 3 parsel var yıkım kararı verilmiş. Kartal'da riskli raporu olup yıkılmayan bina yok. Ama bu binanın imar barışını biz göremiyoruz. Müracatını Bakanlık görebilir. Onun dışında bize herhangi bir müracaat yok. Yıkım kararı olan bir yer değil.

14 daire 43 kişinin yaşadığı bilgisi var. Şuan içeride kaç kişi var belli değil. En alta atölye ve atölyede kimse yok. Bina ayrıca bir başkan yardımcımızın akrabasının binası. Binayla ilgili bizim bildiğimiz öğrendiğimiz bir patlama sonucu çökmesidir. 1 yaralı çıkarıldı." dedi.

Haberin videosu için tıklayınız