MedyaFaresi MedyaFaresi

İstanbul'da 8 katlı bina çöktü: Çok sayıda yaralı

Kartal Cevizli'de 8 katlı bir bina çöktü. Olay yerine çok sayıda kurtarma ekibi ve ambulans sevk edildi. Binada kaç kişinin olduğu henüz bilinmiyor. Ekipler enkazda arama yapıyor.

Eklenme: 06 Şubat 2019 16:33 - Güncelleme: 06 Şubat 2019 17:22

İstanbul Kartal'da 8 katlı 24 daireli bina çöktü. İlk belirlemelere göre, enkaz altında kalan 1 kişi öldü, 4 kişiyi kurtarma çalışmaları sürüyor. Bina hakkında yıkım kararı bulunduğu belirtildi.

Orhantepe Mahallesi Bankalar Caddesi Sema sokak üzerinde bulunan 8 katlı binada henüz bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Saat 16.00 sıralarında meydana gelen patlamanın ardından bina çöktü. Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekiplerini enkazda arama çalışmalarına başladı.

İlk belirlemelere göre, 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi kurtarılmayı bekliyor. AA muhabiri enkaz altında çok sayıda yaralı olduğunu aktardı.

Ekipler, enkaz altından bir kadını yaralı olarak çıkardı.

AFAD'ın Sakarya ve Bursa ekiplerinin, kurtarma çalışmalarına destek için yola çıktığı belirtildi.

Binadaki tüm dairelerin dolu olduğunu ileri sürüldü.

Olay yerinde bir vatandaş ' Çöken binanın yanında oturuyorum yıkım kararı vardı, 20 kez Kartal Belediyesi'nde sümen altı edildi. Şu kolonlara bakın" dedi.

Telefonla NTV canlı yayınına bağlanan Cevizli Mahallesi Muhtarı Memiş Dikilitaş, çöken binanın bodrum katında tekstil atölyesinin bulunduğunu söyledi. Dikilitaş, atölyede 20-25 kişinin çalıştığını ifade etti. Patlama iddiasını yalanlayan Dikilitaş, 24 dairede de oturanların olduğunu söyledi.

Canlı Yayın

MUHTAR: BİNADA 14 DAİRE VARDI, KORKUNÇ BİR OLAY…

Orhantepe Mahallesi muhtarı Zeki Dağ “Korkunç bir olay. Birden yıkılacak bir binaya benzemiyordu. Binanın altında 5 aracın kaldığı söyleniyor. Binada 14 daire vardı. Normalde 27 -30 civarında kişi olduğu görülüyor ama nüfus müdürlüğünden net bilgi henüz gelmedi onu ileride açıklayacağız. Şu anda arama herkes bir şey yapmaya çalışıyor ama bir sonuca ulaşamıyoruz. Binayla ilgili herhangi bir risk raporu bulunmuyordu” dedi.  

OLAY YERİNE AKUT BEKLENİYOR

AA muhabirinin aktardığına göre. Çatı katındaki yıkılan molozlar temizlenmeye çalışılıyor. Çok yoğun bir çalışma var. Vatandaşları olay yerinden uzaklaştırmak için zabıta ekipleri yoğun çaba sarf ediyor. Az önce de binanın enkazında çatıda da bir çökme meydana geldi. Binada oturup da çökme anında dışarıda bulunan bazı vatandaşlar da şu anda bina önünde bekliyor.  Olay yerine AKUT bekleniyor.