MedyaFaresi MedyaFaresi

Son Dakika: Hakkari'de hain saldırı şehit ve yaralılar var

Hakkari'den sabah saatlerinde bir son dakika haberi geldi. Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde yola döşenen el yapımı patlayıcı infilak etti.

Eklenme: 03 Ekim 2016 11:20 - Güncelleme: 03 Ekim 2016 17:40

Hakkari'den sabah saatlerinde bir son dakika haberi geldi. Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde yola döşenen el yapımı patlayıcı infilak etti. Saldırı Dağlıca yolunun üzerinde bulunan Kamışlı Köyü Gençkan Bölgesi'nde askeri aracın geçişi sırasında meydana geldi. Yola döşenen patlayıcının infilak etmesi ile 2 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı

Son dakika haberi: Saldırı, bu sabah meydana geldi. Arazi arazi-tarama operasyonunu sürdüren askerleri taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristler tarafından daha önceden yola döşenen el yapımı patlayıcıyı inflak ettirildi. Saldırıda 2 asker şehit olurken, 1 asker ise yaralandı. Yaralı asker Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

1 TERÖRİST TESLİM OLDU
Öte yandan Hakkari’nin Ağaçdibi Köyünde operasyonda olan güvenlik güçlerine 1 PKK’lı teslim oldu. PKK’lı tereröristin teröristin sorgusunun sürdüğü belirtildi.