MedyaFaresi MedyaFaresi

Son dakika haberi canlı yayını karıştırdı! İşte o anlar!

MEDYAFARESİ VİDEO CNN türk'teki Medya Mahallesi'ne katılan Murat Çelik, haberci refleksi ile son dakika anonsuna takılınca canlı yayın nasıl aksadı?

Eklenme: 10 Mayıs 2011 19:53 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 00:42
CNN Türk'te yayınlanan Medya Mahallesi'nin bugünkü konuğu Star TV'nin Ankara Temsilcisi Murat Çelik'ti.

Gazeteciler.com'un haberine göre Ayşenur Arslan ile son günlerde hergün bir yenisi ortaya çıkan skandalları konuşan Çelik, canlı yayında haberci rekfleksinin kurbanı oldu.

İŞTE O ANLAR-VİDEO

Bir an etrafında olan bitene takılan Çelik, Arslan'ın sorusuna yanıt veremedi. Ancak kısa sürede bu suskunluğun nedeni anlaşıldı. Ekranlara yansımak üzere olan SON DAKİKA anonsu Çelik'in dikkatini dağıtmıştı.

AKŞAM YAYINLANACAK ÖZEL HABERİNİN AYRINTISINI VERMEDİ

Ayşenur Arslan: Gazetelerin tirajı ile ana mecra kabul edilen büyük kanalların ratingi kıyaslanamayacak ölçüde. Şimdi o kanallardan birinin temsilcisi, Star Ankara Temsilcisi Murat Çelik karşımda. Skandallardan hangisini beğendiniz haber bülteninde öne çıkaracaksınız?

Murat Çelik: Herşeyi buradan anlatamam tabi. Uğur Dündar'ın sunacağı Ana Haber Bülteninde vereceği Özel Haberleri açıklamayam.

Ayşenur Arslan: Var mı özel haberiniz?

Murat Çelik: Diplomatik bir dille söyleyeyim, özel haber için hazırlığımız var. Öyle diyeyim. Dün biliyorsunuz ÖSYM idare mahkemesine ikinci savunmasını vermişti. ÖSYM savunmasında daha önce söylediği şifre var, kopya yok açıklamasını reddetmiş ve şifre de yok demiş mahkemeye...

HABERCİ REFLEKSİNİN KURBANI OLDU

Hergün bir yenisi ortaya çıkan skandallar konululurken, Ayşenur Arslan ÖSYM'nin son bombasını Milliyet gazetesindeki haberden aktardı.
"Arkadaşlar Abbas Güçlü'nün sayfasını ekrana getirir misiniz? Cevap kağıdı boş ama 420 puan almış. Ne diyorsun allah aşkına buna. Hergün böyle bir olay..."

Bu esnada Murat Çelik, haberci refleksi ile çevresindeki koşuşturmaya gözü takıldığı için Ayşenur Arslan'ın sorularına yanıt veremedi. Çelik'in sessiz kalması üzerine Ayşenur Arslan esprili bir şekilde "Sana soruyorum Murat'cığım. Abbas Güçlü yayında değil haberi yayında" dedi.

SON DAKİKA ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Çelik ise olan bitenin ne olduğunu açıklayarak neden yanıt vermediğini söyledi:

"Biliyorum. Burada, CNN Haber merkezinde bir son dakika haberi geliyor. Dicle karşımda, onun yarattığı bir trafik var. Şimdi ekrana gelecek, etik olarak benim söylemem uygun olamaz ama... Zannediyorum MHP cephesinden bir istifa haberi var."

Aynı anda CNN Türk ekranlarında SON DAKİKA anonsu ile KASET SKANDALI: İKİ MHP'Lİ İSTİFA ETTİ yazısı izleyiciyle buluştu.

Murat Çelik ise  "Şu anda ekrana geldi. Benim duraklama nedenim de buydu. Her halde geçerli bir sebeptir" dedi ve konuşmasına kaldığı yerden devam etti.