MedyaFaresi MedyaFaresi

CHP ve İYİ Parti ittifakı dağıldı mı? Kulisler ne diyor?

CHP yönetimi yaşanan krizlerden Meral Akşener'den çok Koray Aydın'ı sorumlu tutuyor. İYİ Parti'li Koray Aydın ve Cihan Paçacı CHP Genel Merkezi'ne gitti. Görüşmede işbirliğinin olup olmayacağına ilişkin son nokta konulacak.

Eklenme: 12 Aralık 2018 15:17 - Güncelleme: 12 Aralık 2018 15:37

Odatv'de yer alan iddiaya göre CHP ve İYİ Parti arasındaki ittifak görüşmeleri fiilen son buldu.

CHP kulisleri görüşmelerin sonlanmasından Koray Aydın başta olmak üzere bazı İYİ Partilileri sorumlu tutuyor.

Edinilen bilgiye göre ittifak görüşmelerinde bazı illerde kriz çıktı.

Ankara'da Mansur Yavaş ismine CHP yönetimi parti tabanından gelen eleştirilere rağmen "evet" derken, İYİ Parti'nin görüşmelere Yavaş ile anlaşmadan geldiği iddia edildi.

CHP yönetimi, İYİ Parti'ye Ankara'nın yanı sıra Kocaeli, Trabzon, Ordu'yu vermeyi kabul ederken, İYİ Parti'nin Balıkesir dahil bazı illerde adayını geri çekmeyi kabul etmediğini ifade etti.

CHP yönetimi yaşanan krizlerden Meral Akşener'den çok Koray Aydın'ı sorumlu tutuyor.

NTV'nin haberine göre ise ittifak görüşmeleri devam ediyor.

İYİ Parti'li Koray Aydın ve Cihan Paçacı CHP Genel Merkezi'ne gitti. Görüşmede işbirliğinin olup olmayacağına ilişkin son nokta konulacak.

CHP ile İYİ Parti arasında yürütülen ittifak görüşmelerinde yeni bir gelişme yaşandı.

İYİ Parti'li Koray Aydın ve Cihan Paçacı CHP Genel Merkezi'ne gitti. İYİ Parti'de Genel İdare Kurulu toplantısı sürerken iki isim görüşmeler için ayrıldı. 

Yapılacak görüşmede işbirliğinin olup olmayacağına lişikin son nakta koyulacak.

ANKARA CHP'DE KALDI

NTV Muhabiri Celal Çamur'un aktardığı Ankara kulisine göre, ittifak görüşmelerinde Ankaraartık CHP'de kaldı. Adaylık için Mansur Yavaş ismi ön plana çıktı.

İYİ PARTİ HANGİ İLLERİ İSTİYOR?

İYİ Parti'nin bunun karşılığı olarak Balıkesir, Denizli, Mersin veya Manisa'dan en az iki tanesini istediği belirtiliyor.

KILIÇDAROĞLU "UMARIM GÜZEL ŞEYLER OLUR" DEMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sabah saatlerinde ittifak görüşmelerine ilişkin yaptığı açıklamada, "Görüşmeler devam ediyor, umarım güzel şeyler olur. Türkiye bu ittifak görüşmelerini başarı ile sonuçlandırır. Benim en büyük arzum bu" ifadesini kullanmıştı.