MedyaFaresi MedyaFaresi

Son dakika: 4 ilde okullar kar yağışı nedeniyle tatil edildi

Kar Türkiye'de özellikle iç ve doğu bölgelerinde etkisini artıyor. Yoğun kar yağışı yurt genelinde hayatı olumsuz etkiledi. Bazı illerde eğitime kar yağışı nedeniyle ara verildi.

Eklenme: 09 Ocak 2019 21:34 - Güncelleme: 09 Ocak 2019 23:05

Yoğun kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle Bingöl'ün il merkezi ile bazı ilçelerinde, Van'ın Çatak ve Bitlis'in Tatvan ilçeleriyle Kars'ta il genelindeki tüm okullar 10 Ocak Perşembe günü tatil edildi.

Bingöl'de aşırı buzlanma ve yoğun kar yağışının neden olduğu olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ile Adaklı, Karlıova, Kiğı, Solhan, Yayladere ve Yedisu ilçelerindeki tüm okullarda ve Genç ilçesinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda 10 Ocak Perşembe günü eğitime ara verildi. Kamuda görev yapan engelli ve hamile çalışanları da idari izinli sayılacak.

Van'ın Çatak ilçesinde, yoğun kar yağışı ve sonrasında oluşacak buzlanma nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

Bitlis'in Tatvan ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçe merkezi ve köylerde ilk ve orta dereceli okullarda 10 Ocak Perşembe günü eğitim yapılmayacak. Bu süre zarfında ilçede görevli tüm engelli ve hamile kamu çalışanları da idari izinli sayılacak.

Kars'ta, il genelinde etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm örgün ve yaygın eğitim kurumlarında eğitim öğretime ara verildi. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.