MedyaFaresi MedyaFaresi

Soma için burs gecesi

 Türk Böbrek Vakfı Yönetiminin aldığı kararla, Soma'daki maden kazasının ardıdan ertelenen "Yaza Merhaba Balosu" faciada hayatını kaybedenlerin çocuklarına burs fonu oluşturmak için önceki akşam Park Bosphorus Otel'de gerçekleşti. 

Eklenme: 12 Haziran 2014 14:10 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 12:40

TBV Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal Komite Başkanı Seval Ermiş’in organizasyonuyla; Nilgün Çolak ve Ebru Seyyar'ın destekleri ile gerçekleştirilen balo, Park Bosphorus’da önemli isimleri bir araya getirdi. 

GECEDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN
 
Sunuculuğunu Özlem Yıldız üstlendiği geceye aralarında; Semra Özal, Selda Topal, Gül Ergi, Zeynep Tokyar, Nur Yerlitaş, Fatih Ürek, Bülent Serttaş ve Sedat Peker gibi çok sayıda tanınmış isim katıldı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk,  diyaliz makinesi bağışlayan ve gecede destekleriyle yer alan bağışçılara teşekkür plaketlerini, TBV Yönetim Kurulu Üyesi Seval Ermiş ile birlikte takdim etti. 
 
Gecenin sonlarına doğru gerçekleşen müzayede ise  Fenerbahçeli Milli Futbolcu Mehmet Topal’ın forması Sedat Peker tarafından 50 bin TL’ye satın alındı. Peker’in, daha sonra formayı tekrar derneğe bağışlaması ikinci satışı beraberinde getirdi. Bu sefer formanın sahibi 8 bin TL'lik bağış ile Hayati Babaoğlu oldu. Galatasaraylı Didier Drogba'nın forması da gecede 5 bin TL'den alıcı bulurken, Sedat Peker, Türk Böbrek Vakfı'na bir diyaliz makinası bağışı ve gecenin düzenlenmesi için satılan biletlerden 50 tane satın alarak toplamda 100 Bin TL'lik bağışta bulunmuş oldu. Açık arttırmanın ardından sahne alan Ziynet Sali’nin performansı ise bu anlamlı geceye renk kattı. Gecede Soma yararına 117.200 TL ve dernek yararına ise iki diyaliz makinası bağışlandı.