MedyaFaresi MedyaFaresi

Sol iktidara az geldiği için az hırsızlık yapıyor!

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, CNNTürk ekranlarında Enver Aysever'in sorularını yanıtladı. Yolsuzluk operasyonu ile ilgili ilginç mesajlar veren Kuzu, "Sol iktidara az geldiği için az yolsuzluk yapıyor" yanıtını verdi.

Eklenme: 27 Ocak 2014 22:06 - Güncelleme: 02 Nisan 2016 05:06

Aykırı Sorular programına katılan Burhan Kuzu "Sabah kalktık İçişleri Bakanı'nın oğlu, Adalet Bakanı'nın oğlu, Başbakan'ın oğlu içeriye alınmış mesela. Gelişmiş ülkelerde olsa helal olsun derdik. Ama bu Türkiye'de ileri demokrasinin belirtisi değil ben seni de alırım demektir" dedi.

İTİRAF GİBİ AÇIKLAMA

Enver Aysever'in "Neden solcular genelde siyasi suçlardan içeri giriyor da sağcılar hırsızlıktan giriyor?" sorusuna Kuzu itiraf gibi şu yanıtı verdi "Sol iktidara az geldiği için az yolsuzluk yapıyor" 

"SURİYE'YE HERKES SİLAH GÖNDERİYOR"

Son günlerde savcılar tarafından durdurulan TIR krizine ilişkin de konuşan Kuzu, "Suriye'ye pek çok ülke silah gönderiyor ama onlarınki yakalanmıyor." dedi.

"ZEKERİYA ÖZ BENİM ÖĞRENCİM"

"Savcı Öz çok önceden Ergenekon, Balyoz davalarından çekildi. Hakkında çıkan haberler, basında önplana çıkması rahatsızlık yarattığı gibi. Savcı Öz benim üniversiteden öğrencim. Adalette ufacık bir leke bile rahatsız eder. Gerçekten Ergenekon'da ve Balyoz'da hatalar varsa düzeltilir. Ergenekon, Balyoz  davalardaki delillerin sahte uydurmaca olduğu ortaya çıkarsa özür dileriz."

odatv.com