MedyaFaresi MedyaFaresi

ŞOK!!! MHP Lideri Bahçeli Doğan Grubuna savaş mı açtı? İşte şok açıklama!!!

Bahçeli, kardeşinin türban bildirisine imza atmadığı yönündeki haber nedeniyle Doğan Grubu'na tepki gösterdi. Üstelik Doğan Grubunun adını vererek. Üstelik bu haber Milliyet'in sitesinde de yer aldı. Peki Bahçeli ne dedi?

Eklenme: 12 Şubat 2008 14:49 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 12:18
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başörtüsü tartışmaları ile ilgili olarak, "Türkiye Cumhuriyeti'ni ümmetten millete getiren bir çizgi kalkıp tersine mi dönecek böyle şey mi olur?" dedi.
      Bahçeli, partisinin grup toplantısından sonra gazetecilerin, "MHP'nin milliyetçi çizgiden, ümmetçi çizgiye kaydığı" yönünde açıklamalar olduğuna dair soruları üzerine, "Son günlerde MHP'nin 40 yıla yaklaşan net, berrak, açık düşüncelerini bilmelerine rağmen belli çevrelerin teklini doğrultusunda haksız ve adaletsizce bir suçlama var. Bu o cümleden bir tanesidir. Biz bunların kim olduklarını da biliyoruz.
      Türkiye Cumhuriyeti'ni ümmetten millete getiren bir çizgi kalkıp tersine mi dönecek. Böyle şey mi olur?" diye konuştu.
      Gazetecilerin, "Kız kardeşiniz üniversitede türbana evet düzenlemesine destek vermedi bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki bir başka soru üzerine Bahçeli, bu konuyu gündeme getirenin bir siyasi partinin lideri olduğunu belirtti.
      Devlet Bahçeli, şunları söyledi:
      "Kardeşimin üniversitede paralel hareket etmesi, rektör yardımcısı olması sebebiyle MHP'nin düşüncesini üniversite yönetimine yansıtması anlamına gelir. Bu nazik konuyu kavrayamayanlar tabiki bundan bir sonuç çıkarmaya çalışacaktır. Doğan grubuna da yeni bir kaynak oluşmuştur.
      Zannederim bir hafta da bunu yazarlar..." Bahçeli, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in basında çıkan açıklamalarının hatırlatılması üzerine de bu konuda yorum yapmak istemediğini, cevabı tarihin vereceğini ifade etti.
      "Türban konusunda üniversitelerdeki farklı uygulamaları çözecek bir makam yok mu?" sorusuna da MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Zannediyorum Başbakan'a düşer" yanıtını verdi.
Etiketler : bahçeli