MedyaFaresi MedyaFaresi

Şok iddia! Büyük bir gazete Üzmez'e yazarlık teklif etti!

Küçük yaştaki kıza cinsel istismar'dan bir kez daha tuutklanan Vakit Gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez'e büyük bir gazeteden yazarlık teklif edildiği iddia edildi. İşte o iddia.

Eklenme: 16 Temmuz 2009 18:13 - Güncelleme: 25 Mart 2016 03:36

Üzmez'e yazarlık teklif eden gazete!

Her olayda medyayı günah keçisi ilan eden, her habere, manşete 'böyle yazdılar çünkü patronları bilmem kim' yorumunu yapanlar, Hüseyin Üzmez'in aylar sonra tekrar tutuklanması üzerine bakalım ne diyecek?

Medyanın baskısı olmasaydı, Adli Tıp'taki rapor skandalı gündeme gelmeyecek, Üzmez de tahliyesine kendinden bile daha çok sevinen zevcesi Ayşe Üzmez'le birlikte, mutlu mesut, muhtemelen yeni çocuk kurbanları için örümcek ağlarını örerek hayatını sürdürecekti... Bizlerse 14 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunup, düzmece raporlar sayesinde 'yırtan' bir yaşlı yazar sapığın ülkesinde yaşamaya devam edecek, kimbilir AB normlarına uyma hikayelerini nasıl sürdürecektik.

Şimdilik derin bir oh çekebiliriz, çünkü 'Allah'ın takdiri' değil, kamuoyunun ısrarı sayesinde Üzmez efendi ait olduğu yere, yani cezaevine gönderildi.
Şimdilik diyorum, çünkü kabus bitmiş değil: Üzmez, eşi Ayşe Üzmez aracılığıyla 'büyük' bir gazeteden kendisine gelen teklifi değerlendirecek, davayla ilgili bir kitap yazacakmış!

Alperenler Üzmez'i protesto etsin
- Üzmez uydurmuyorsa, teklifin sahibi 'büyük' gazete derhal ortaya çıksın. Üzmez büyük ihtimalle rüya görmüştür diyeceğim ama, bu ülkede Vakit gazetesi ona kol kanat gerebiliyorsa, 'transfer' teklifi yapacak kadar alçalan yayınlar da pekala olabilir.

- Şimdiye kadar kendi yazarı Üzmez'e toz kondurmayan, ama iş Topkapı sarayında 'içkili konser'e gelince kıyameti koparmayı, ortalığı ajite etmeyi bilen, hatta hükümetin bakanına manşetlerden saldıran Vakit gazetesine, neden kimse haddini bildirmiyor? Medyayı 'kampına' göre suçlamak bu kadar revaçta, bu kadar kolayken, Vakit gazetesi için iktidarından muhalefetine, siyasiler neden bu kadar sessiz?

- Topkapı'nın önünde gösteri yapmasını bilen Alperen Ocakları, madem bu kadar namusa, mahreme, kutsala düşkün... Neden 14 yaşındaki bir kız çocuğunu taciz eden, üstelik 'sadece 15 dakika baş başa' kaldığını söyleyecek kadar insanı aptal yerine koyan Hüseyin Üzmez'i protesto etmedi? Ertesi gün özür dileyip, Vakit'i çiçeklerle ziyaret eder, olayı tatlıya bağlarlardı canım!

 

Mehveş Evin - Akşam