MedyaFaresi MedyaFaresi

Siz hiç cennete yazılan bir mektup okudunuz mu?

Soma'da hayatını kaybeden 301 madenciden Ali Yüksel'in kızı Türkan Yüksel'in facianın yıldönümünde babasına yazdığı mektup, yürekleri dağladı. Türkan, babasına "Cennette mutlu bir şekilde bizi bekle" diye seslendi.

Eklenme: 13 Mayıs 2015 18:40 - Güncelleme: 02 Nisan 2016 19:20

Soma'da 301 madencinin hayatını kaybettiği facianın birinci yıldönümünde, acı, öfke ve özlem birbirine karıştı. Kaybettikleri yakınlarının mezarı başında gözyaşı döken aileler yürekleri yakarken, en acı sözleri ise hayatını kaybeden madenci Ali Yüksel'in kızı Türkan Yüksel, babasının mezarı başına bıraktığı mektuba yazdı. Dün gece ailelerinden habersiz, babalarına mektup ve resim hazırlayan iki kardeş, başta anneleri olmak üzere herkesi gözyaşlarına boğdu.
 
"CEZALILAR CEZALARINI ÇEKECEK"
Madende can veren 301 işçiden birisi olan Ali Yüksel’in kızı Türkan Yüksel babası için yazdığı mektubu mezarının başına bıraktı. Mektubuna "13 Mayıs'ta içimiz yandı ama hala çok üzgünüm babacığım" diye başlayan küçük çocuk, "Seni çok özledik. 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı sensiz geçirdiğim için çok üzgünüm" yazdı.
 
Adalete olan inancını da mektubuna yansıtan Türkan, "Cezalılar cezalarını çekecekler, içinde hiç kuşku kalmasın" diyerek, babasına seslendi.
 
"CENNETTE BİZİ BEKLE"
Küçük çocuğun mektubunu bitirdiği, "Cennette mutlu bir şekilde bizi bekle babacığım. Ben pilot olacağım, senin yüzünü kara çıkarmayacağım" sözleri ise yürekleri dağladı.
 
Türkan Yüksel, mektupta ayrıca, kardeşinin, kendisinin, annesinin ve köpeğinin resmini de çizdi.
 
 
 
KARDEŞİ DE MADEN OCAĞI ÇİZDİ
Türkan Yüksel, babasına hitaben bu duygusal mektubu yazarken, erkek kardeşi ise maden ocağı resmini, Ali Yüksel'in mezarı başına bıraktı.
 
İşte o mektup ve resim: