MedyaFaresi MedyaFaresi

Sırrı Süreyya sert çıktı! Abdullah Öcalan terörist değil..

MEDYAFARESİ ÖZEL / VİDEO- Seçim taktiği olarak BDP'den HDP'ye geçen Sırrı Süreyya Önder Fox TV'de Fatih Portakal'ın konuğu oldu.

Eklenme: 26 Ekim 2013 10:56 - Güncelleme: 07 Nisan 2016 08:32

SIRRI SÜREYYA’DAN, ÖCALAN ÇIKIŞI -VİDEO-

Görkem Yağar / Medyafaresi.com

Başta Kürt sorunu olmak üzere, Türkiye gündemini değerlendiren Önder, PKK lideri Abdullah Öcalan’a "terörist başı" denilmesinin yanlış olduğunu söyledi. Fatih Portakal’ın cevap verdiği ancak, sözlerinde geri adım atmayan Önder, PKK’nın mevcut tabanının 3 milyonu aştığını ve bu yüzden, 3 milyon tabanlı bir yapının başındaki kişinin terörist başı olamayacağını kaydetti.

SIRRI SÜREYYA\'DAN MİT AÇIKLAMASI -VİDEO-

Sırrı Süreyya Önder özetle şunları söyledi:

"PKK’nın tabanı 3 milyonu bulan bir sayıya ulaşmıştır. Dünyanın neresinde 3 milyon insanın inandığı, arkasından yürüdüğü bir kişiye terörist başı denilmiştir. Sayın Öcalan, milyonlarca Kürt’e yön verebilmesi bakımından bir terör örgütü lideri değildir. Bir hareketin başındaki kişidir."

SIRRI SÜREYYA ÖNDER GEZİ’DE ŞOV MU YAPTI?

Başarılı sunucu Fatih Portakal, Gezi Parkı’yla ilgili Sırrı Süreyya Önder’e ilginç bir soru yöneltti. Önder’in orada şov yapıp yapmadığını merak eden Portakal’a verilen cevap ise güldürdü. Sırrı Süreyya. "Böyle düşünenler varsa bu trajiktir, ben 2.5 yıldır BDP’de siyaset yapıyorum benim yediğim gaz BOTAŞ boru hattını kıskandırır. Benim önünde durduğum TOMA Gezi’dekiyle kıyaslanmayacak kadar çok.