MedyaFaresi MedyaFaresi

Sinemalarda bu hafta hangi filmler var?

Sinemaseverler bu hafta da filme doyacak. İşte sinemaları bu hafta renklendirecek filmler: Yıldızlararası, Tarzan, Serena, Olur Olur!, Kirli Para, Unutma Beni İstanbul, Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu, İnşaat 2, Alexander ve Felaket, Korkunç, Berbat, Çok Kötü Bir Gün,  Deniz...

Eklenme: 07 Kasım 2014 20:34 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 16:12

Serena

1929 yılında George ve Serena Pemberton Kuzey Carolina ya yerleşmek için yaşadıkları Boston kentinden ayrılan genç bir çifttir. Yeni yerleşim yerlerinde sadece ev değil, sıfırdan bir hayat inşa ederler ve kerestecilik işinde yükselirler. Serena genç ve güzel olduğu kadar yetenekli ve kurnaz bir kadındır. Kocasının başarısına daima destek olan Serena önlerini kesmek isteyen herkesin de ayağını bir biçimde kaydırır. Fakat kendisine dair bilmediği önemli bir gerçek kısa sürede ortaya çıkar. Serena hamile kalamıyordur, sevgili kocasına asla bir çocuk veremeyecektir. Bu haber Serena nın iyice hırslanmasına yol açar ve kıskançlığını tırmandırır.

Filmin yönetmenliğini Susanne Bier yaparken oyuncu kadrosunda Bradley Cooper , Jennifer Lawrence , Toby Jones , Rhys Ifans , Blake Ritson gibi isimler rol alıyor.


İnşaat 2

Ali ve Sudi, on yıl sonra yeni maceralarıyla karşımızda. İçinde çalıştıkları inşaata daha önce çok fazla ceset gömdükleri için 10 yıl hapis cezası almışlardır. Cezalarını çekip çıkan ikili, bu kez ruhsatsız bir açıkhava diskosunda bekçi olarak çalışmaya başlarlar. Diskoda yasadışı olan tek şey ruhsatsız olması değildir. Mekanın sahibi Remzi nin komiser Şevket le yaptığı ortaklık sayesinde yaptığı insan kaçakçılığı başını hiç belaya sokmaz. Celal ve Sedat da tarihi eser kaçakçılığıyla uğraşmaktadır. Eski suçlular bir araya gelmiştir. 10 yıl sonra özgürlüklerine kavuşan Ali ve Sudi, aşık olmuşlardır ve sevdikleri kadınları da alıp bu ülkeden gideceklerdir. Ancak geçmişleri peşlerini bırakmamaya kararlıdır. Sahile vuran iki ceset, hayatlarını yeniden alt üst edecek olaylar silsilesini başlatır.

Filmin yönetmenliğini Ömer Vargı yaparken oyuncu kadrosunda Şevket Çoruh , Emre Kınay , Bülent Kayabaş , Günay Karacaoğlu , Yeşim Büber gibi tanınmış isimler rol alıyor.


Deniz Seviyesi

Damla, New York’ta yaşayan başarılı bir iş kadınıdır. Onu seven 
Amerikalı kocası ve karnındaki 6 aylık bebeğine rağmen Damla’nın aklı hâlâ geçmiştedir, anne olmaya hazır değildir. Çocukluğunu geçirdiği yazlık evi kuzeninin satacağını öğrenince, Damla kocasıyla beraber Ayvalık’a gider. Aklındaki tek şey, 8 sene önce açıklama yapmadan terk ettiği eski dostu ve sevgilisi Burak’la yüzleşmektir, ancak Burak ona kapılarını kapamıştır. Damla’nın kendisi ve geçmişi ile barışabilmesi için, senelerce sakladığı sırrını Burak’a anlatması gerekir. “Deniz Seviyesi, aradaki okyanuslara rağmen geride bırakılamamış bir aşkın öyküsü, geçmiş ve şimdiki zaman arasında sıkışıp kalmış bir kadının iyileşme ve büyüme hikâyesi…

Filmin yönetmenliğini Nisan Dağ, Esra Saydam yaparken oyuncu kadrosunda Ahmet Rıfat Şungar , Damla Sönmez , Serdar Yeğin , Ayça Yağcıoğlu , Sanem Öge gibi isimler rol alıyor.


Olur Olur!

Ali nin kendi halinde bir hayatı vardır. Bir eczanede kalfa olarak çalışan Ali, kapıdan içeri giren bir kadını gördüğü anda her şey altüst olur. Çünkü kadın, Ali nın çocukken hayallerini süsleyen Azra dan başkası değildir! Külleri alevlenen aşkıyla Ali, Azra yı tavlamak ister. Fakat bu konudaki becerileri sınırlıdır. Umutsuzluğa kapılmışken internette bir ilana rastlar: "Yaşam Koçu Zihni", üstelik indirimden faydalanabilecek şanslı kişi seçilmiştir! Belki bir yaşam koçu hayatını yoluna sokacak ve hayatının aşkına kavuşabilecektir. Öte yandan mesleğinde işler çok da yolunda gitmeyen Zihni yle asistanı, yeni müşterinin gelişiyle kariyerlerini yeniden canlandırabilmek için kolları sıvar. Ali nin hayatını değiştirebilmek için birbirinden yaratıcı teknikleri uygulamaya çalışırlarken, komik olaylar birbirini izleyecektir.

Filmin yönetmenliğini Kerem Çakıroğlu yaparken oyuncu kadrosunda 
Ayten Uncuoğlu , Alper Kul , Mehmet Özgür , Aylin Kontente , Ayça Varlıer gibi isimler rol alıyor.
 

Yıldızlararası

Filmin geçtiği yakın gelecekte yeryüzünde yaşam, artan kuraklık ve iklim değişiklikleri nedeniyle tehlikeye girmiştir. İnsan ırkı yok olma tehlikesiyle yüzyüzedir. Derken yeni keşfedilmiş bir solucandeliği, tüm insanlık için umut olur. Buradan geçip boyut değiştirerek daha önce hiçbir insanoğlunun erişemediği yerlere ulaşmak ve insanoğlunun yeni yaşam alanlarını araştırmak ise bir grup astronot-kaşife kalır. Bu kaşifler, geçen 1 saatin dünyadaki 7 yıla bedel olduğu ortamda hem hızlı ve cesur olmak zorunda kalacaklardır.

Filmin yönetmenliğini Christopher Nolan yaparken oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Elyes Gabel, Wes Bentley gibi isimler rol alıyor.
 

Unutma Beni İstanbul(Do Not Forget Me Istanbul)


Othello oyunun seçmeleri için İstanbul’a gelen Boşnak oyuncu Alma, bir yandan kıskanç sevgilisinin telefonlarıyla uğraşırken diğer yandan oyuna hazırlanmak için otelde okuma provası yapmaya çalışmaktadır. Alma otel görevlisi Ayça’yı onunla prova yapmaya ikna eder. Ancak Ayça’nın olaylara gerçekçi yaklaşımı provayı beklenmedik bir yöne doğru sürükler.

Filmin yönetmenliğini Hany Abu-Assad, Aida Begic, Stefan Arsenijevic, Eric Nazarian, Omar Shargawi, Stergios Niziris yaparken oyuncu kadrosunda Hümeyra Akbay, Ahmet Rıfat Şungar, Serra Yılmaz, Settar Tanrıöğen, Görkem Yeltan gibi isimler var.
Kirli Para(The Drop)


Yalnız bir barmen olan Bob Saginowski (Tom Hardy), hayatını yoluna koymaya çalışan eski bir mahkumdur. Ancak çalıştığı yerine sahibi ve kuzeni Marv ın (James Gandolfini) Brooklyn de gerçek bir suç merkezidir. Günün birinde eşiyle çöpte buldukları pitbull yavrularını bakmak için sahiplenirler, ancak yavrular ünlü gangster Eric Deeds e (Matthias Schoenaerts) aittir ve bu olay Deeds in intikam almak için barı soymasına yol açar. Bu andan sonra hem Bob, hem de Marv için huzurlu bir hayat hayal olacaktır.

Filmin yönetmenliğini Michael R. Roskam yaparken oyuncu kadrosunda Tom Hardy, Noomi Rapace, James Gandolfini, Elizabeth Rodriguez, Danny Mccarthy gibi isimler rol alıyor.


Alexander ve Felaket, Korkunç, Berbat, Çok Kötü Bir Gün(Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day)

12 yaşındaki Alexander ın (Ed Oxenbould) başına her türlü talihsiz olay gelmektedir. Üstelik Alex, bunun sadece kendi başına geldiğine inanmaktadır. Doğum gününün gecesi bir dilek tutar, tüm ailesinin kötü bir gün geçirmesini diler. İnanılmaz bir şekilde dileği kabul olur ve annesi, babası ve kardeşleri feci bir güne uyanırlar. Hepsinin başına türlü şanssızlıklar gelmektedir ve Alex bu durumdan kendini sorumlu tutar.

Filmin yönetmenliğini Miguel Arteta yaparken oyuncu kadrosunda Steve Carell , Jennifer Garner , Ed Oxenbould , Burn Gorman , Jennifer Coolidge gibi isimler var.


Tarzan

Tarzan filmi bu kez yenidne kurgulanarak karşımıza üç boyutlu bir animasyon filmi olarak çıkıyor. Tarzan ve Jane Porter, Greystoke Energies şirketinin kurduğu bir ordu ile karşı karşıya gelirler. Greystoke Energies in sahibi, Tarzan ın ailesi bir uçak kazası sonucu ölünce şirketi onların elinden almıştır.

Filmin yönetmenliğini Reinhard Klooss yaparken seslendirenler arasında Kellan Lutz, Spencer Locke, Jaime Ray Newman, Robert Capron, Brian Bloom gibi isimler var.
 

Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu

Film, 1600 lü yıllarda yaşamış, tarihimizin en önemli figürlerinden biri olan ve yaşadığı süre boyunca edindiği gözlemleri Seyahatnâme ismini verdiği önemli kaynakta bir araya getiren Evliya Çelebi yi konu ediniyor.

Filmin yönetmenliğini Serkan Zelzele yaparken seslendirenler arasında Haluk Bilginer, Ahmet Kural, Cengiz Küçükayvaz, Murat Cemcir, Engin Alkan gibi isimler var.

En Çok Okunan Haberler