MedyaFaresi MedyaFaresi

Sınava giremeyen öğrencinin imdadına polis yetişti

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) bugün yapıldı. Trabzon'da kimliğinde fotoğraf olmadığı için sınava alınmayan öğrencinin imdadına yunus ekibi yetişti.

Eklenme: 16 Haziran 2019 18:40 - Güncelleme: 16 Haziran 2019 18:01

Üniversiteye giriş sınavlarında adaylar ikinci oturum sınavlarına girdi. ÖSYM tarafından düzenlenen Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) dün (cumartesi) gerçekleşmişti.

Bugün ise sınavın ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) ülke genelinde saat 10.15’te başladı. Pek çok aday sınava geç kaldığı ya da kimliğini unuttuğu için sınava alınmazken bazı adaylar da sınava saniyeler kala sınavın yapılacağı binaya girebildi.

Trabzon'da kimliğinde fotoğraf olmayan öğrencinin imdadına ise polis yetişti. Enis Yıldırım'ın haberine göre; sınava girmek üzere saat 09.30'da KTÜ Makina Mühendisliği Bölümü'ne giden Melek Sofu'ya görevli tarafından nüfus cüzdanın fotoğrafsız olması nedeniyle sınava alınmayacağı bildirildi.

Nüfus müdürlüğünden belge getirilmesi istenilen Giresunlu Sofu, 155 polis imdat nolu telefonu arayarak yardım istedi.

Bir gün önceden Trabzon Emniyet Müdürü Orhan Çevilk'in, öğrencilere sınav öncesinde yardımcı olunması konusunda verdiği öğrenilen talimat gereği polis ekipleri alarma geçti.

Haber merkezinden anons edilen Yunus ekibi, genç kıza önce kask taktı, ardından 10 km uzaklıktaki önce fotoğrafçıya getirp fotoğraf çektirdi, sonrasında da nüfus müdürlüğüne getirdi.

Burada kısa sürede alınan geçici kimlik belgesiyle birlikte genç kız tekrar sınava gireceği okula yetiştirildi. Sınav saatine bir dakika kalan salonda olan genç kız, sınava alındı.

Bu arada yolda kalan bazı öğrencilerinde motorlu ekiplerle sınava yetiştirildiği öğrenildi.