MedyaFaresi MedyaFaresi

Sinan Oğan: MHP baraj altında kalabilir

MHP'nin 24. Dönem Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, HDP'nin barajı geçeceğini ancak MHP'nin işinin zor olduğunu ve 2002'de yaşadığı hezimeti yeniden yaşayarak baraj altında kalabileceğini söyledi.

Eklenme: 24 Ağustos 2015 13:20 - Güncelleme: 04 Nisan 2016 08:28

TBMM'nin 24'üncü döneminde MHP Iğdır Milletvekili olarak görev yapan Sinan Oğan, MHP'nin erken seçimlerde işinin zor olduğunu, 2002'deki gibi baraj altında kalabileceğini söyledi. Oğan, HDP'nin ise barajı geçeceğini belirtti.

Milliyet'ten Tunca Bengin'e konuşan Sinan Oğan, MHP'nin işinin zor olduğunu ve 2002'de yaşadığı hezimeti yeniden yaşayarak baraj altında kalabileceğini belirtti.

Son süreçte yaşanan şiddet olaylarının HDP'nin değil MHP'nin milletvekili sayısını etkileyeceğini söyleyen Oğan, şunları dile getirdi:

"PKK'nın eylemleri doğuda HDP'ye yarar. Çatışma devam ederse polisin rahat gezemediği bir sokakta seçmeni geçtim, aday gezebilir mi? Batıda radikal HDP'lilerin saflarını sıklaştırır, AKP'ye kızıp oy verenler açısından ise tersi olabilir. İkisi harmanladığında da HDP 10'un üstünde ama 13'ün altında olur. Bu da HDP'nin milletvekili sayısını etkilemez, ancak MHP'yi etkiler. MHP'nin işi zor ama bir o kadar da kolay. MHP ve diğerleri şeklinde bir ayrıştırmayı gerçekleştirirse, ki bu büyük bir enerji, ciddi bir strateji ve kadrolar gerektiriyor. Bunu başarabilirse yani 1999'daki sürprizi yakalayabilir. Ama yapamazsa da 2002'deki hezimeti yaşayabilir."