MedyaFaresi MedyaFaresi

Sinan Oğan: Artık muhalif olan genel merkez

MHP’nin olağanüstü kongre yapması talebiyle mahkemeye başvuran muhaliflerden Sinan Ogan, "Biz artık muhalif değiliz, muhalif olan genel merkez” dedi.

Eklenme: 08 Şubat 2016 22:13 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 09:32

MHP’de kongre talebini mahkemeye taşıyan muhaliflerden Sinan Ogan ve Koray Aydın, CNNTürk’te Ahmet Hakan Coşkun’un sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Genel Başkan Devlet Bahçeli’yi eleştiren Ogan, "Sayın Genel Başkanımızın kurultay salonu yerine mahkeme salonlarını bize adres göstermesi üzerine mahkemeye gittik” diye konuştu.

Partideki mevcut sistemden herkesin memnun olduğunu bir tek Ülkücülerin memnun olmadığını savunan Sinan Oğan, "Türkiye’nin içerisinden geçtiği süreç Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarına en çok ihtiyaç duyulan süreç. Türk milliyetçilerinin değil 2018’i, bir dakika dahi bekleyecek vakti yoktur” dedi.
"Delegelerimizin imzası bizim şerefimizdir. Şerefimizi korur gibi delegelerimizin imzasına sahip çıkacağız" diye devam eden 24. Dönem MHP Iğdır Milletvekili Ogan, “Biz artık muhalif değiliz. Muhalif olan genel merkez. 2018’de değil, hemen kurultaya gitmek lazım" ifadelerini kullandı.

Sinan Ogan, Türkiye’nin ne pahasına olursa olsun Suriye’deki Türkmen varlığını koruması gerektiğini de ekledi.
(İHA)