MedyaFaresi MedyaFaresi

Sinan Akçıl önce konuştu, sonra CNN Türk'e ihtarname çekti!

MEDYAFARESİ- Sinan Akçıl, açıklamaların sadece magazinsel yönünün basına yansıtıldığı gerekçesi ile Saba Tümer'e programı yayınlamaması için ihtarname çekti.

Eklenme: 30 Aralık 2010 21:33 - Güncelleme: 16 Mart 2016 12:02
İşte Sinan Akçıl'dan gelen basın açıklaması;

Değerli basın mensubu,

Sayın Saba Tümer'in 31 Aralık gecesi yayınlanacak olan yılbaşı özel programında, sanatçı dostlarımın da bana eşlik etmesiyle muhteşem bir çekim gerçekleştirmiştik ve müzik adına doyumsuz bir gece yaşanmıştı (Ferhat Göçer, Bengü, Ziynet Sali, Meyra ve Hande Yener ile). Müzik ağırlıklı programdan sadece  özel hayata dair konuşmaların deşifre edilerek, bilgim ve onayım dışında tüm basına servis edildiğini üzülerek bu sabah (30 Aralık) gazetelerden öğrendim. Sanki müzik programı değil, özel hayat deşifre programı yapmıştık.

Şimdiye kadar, özel hayatımın da basına taşmasına rağmen, ne biten ilişkimin ardından ne de isim vererek kimseyle ilgili demeç vermemeye büyük özen gösterdim..Müzik arasındaki konuşmaların, bana sorulan sorulara verdigim cevapların sanki tüm program boyunca böyle konusulmuş gibi basına verilmesine olağanüstü üzüldüm. Bu sadece bana degil, benimle birlikte programa katılan birbirinden değerli sanatçı dostlarıma da yapılan bir haksızlıktır. Böyle bir durumda özel hayat kullanılarak,  programın reklamının yapılmasının 'etik' olmadığını düşünerek, Sayın Saba Tümer'e yarınki programın yayınlanmaması için ihtarname gönderdim. Sonuç olarak avukatım yapılan bu haksızlık karşısında programın kanalda yayınlanmaması için hukuki girişimlerde bulunmuştur..