MedyaFaresi MedyaFaresi

Simpsonlar, Hillary Clinton'a oy vereceklerini açıkladı!

Simpsons dizisinin kahramanları Marge ve Homer Simpson'ın ABD'de Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti adayı Hillary Clinton'a oy vereceklerini açıkladı.

Eklenme: 03 Ağustos 2016 10:40 - Güncelleme: 03 Ağustos 2016 10:47

Simpson ailesinde bu konudaki tartışma Marge'ın kararsız seçmen Homer'a "kim için oy vereceğine karar verene kadar sevişemem" sözleriyle başlıyor.

Daha sonra anlatıcının "Sabah saat 3 ve Beyaz Saray'da telefon çalıyor. Telefona kimin cevap vermesini istersiniz" sorusu duyuluyor.

Bu soru Hillary Clinton'un 2008 yılındaki başkanlık yarışındaki kampanyasına atıfta bulunuyor.

Kampanya sırasında hazırlanan bir tanıtım filminde sabah 3'te çalan bir telefon yer almış ve kriz durumunda Amerikalılara kimin ülkeyi yönetmeyi istedikleri sorulmuştu.

Önce Clintonların telefonu çalıyor. Yanıt veren Bill Clinton "Acil durum odası mı? Hemen geliyorum" diyor.

Eski başkanın telefonun diğer ucunda kendisine söylenenlerden dolayı yüzünün asıldığı görülüyor ve eşi Hillary Clinton'a telefonu uzatarak "Seni arıyorlarmış" diyor. Hillary Clinton'ın yanıtı ise "Evet, Bundan sonra bu telefonlar her zaman benim için çalacak" oluyor.

Donald Trump ile dalga geçiliyor

Başucunda "Adolf Hitler'den Büyük Söylevler" kitabıyla Twitter'dan sağa sola laf yetiştiren Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump ise telefona yanıt vermeye pek istekli değil.

Sonunda yanıt verdiğinde saçları, makyajı gibi hazırlıklarla 'Acil durum merkezi'ne gitme hamlesi yapana kadar saatler geçiyor.

Bu arada, yardımcısına "Lincoln Anıtı'na ismimi koy, NATO'yu dağıt ve bana yumurta pişir ve altın tabakta getir" gibi emirler verdiği de görülüyor.

Filmin sonunda, Homer Marge'a dönüp Trump'a oy vereceğini söyleyince Marge "Eğer senin oyun buysa, bir daha seninle sevişir miyim, emin değilim" diyor.

Homer ise tavır değişikliğinin işaretini ise, "İşte böyle Demokrat oldum" dedikten sonra Marge'ın yanağına bir öpücük kondurarak veriyor.

onedio