MedyaFaresi MedyaFaresi

Şike skandalı tenise sıçradı!

İtalya'daki şike savcısı Roberto Di Martino, şike çetesinin, futboldan önce bazı tenis maçlarının skorlarıyla oynadığını ileri sürdü. Söz konusu çete, 2007'de dünya sıralamasında 49. sıraya kadar yükselen İtalyan tenisçi Daniele Bracciali'nin maçlarında şike...

Eklenme: 15 Ekim 2014 21:41 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 19:20

İtalya'da şike skandalını soruşturan Cremona savcılığı, futboldan sonra teniste de şike tespit etti. 2011 yılında başlayan soruşturmada bugüne kadar 100'den fazla kişi hakkında suç duyurusu yapılmıştı. 

Hürriyet 'ten Reha Erus'un haberine göre; şike şebekesini yönettikleri bilinen ve 2011 yılında tutuklanan Francesco Giannone, Manlio Bruni ve eski milli futbolcu Giuseppe Signori'nin, futboldan önce tenisteki bazı maçlarda da şike yaptırdığı ortaya çıktı. Söz konusu çetenin, SKYPE aracılığıyla irtibat kurdukları 2007 yılında dünya tek erkekler sıralamasında 49. sıraya kadar yükselen İtalyan tenisçi Daniele Bracciali'ye, hangi maçları kazanması ya da kaybetmesi yönünde talimat verdiği belirtildi. Bracciali'nin, maçlarda set skorlarını dahi çete liderlerinden gelen talimat doğrultusunda belirlediği ifade edildi. 

Cremona Savcısı Roberto Di Martino, gerek futbol ve gerekse teniste yapılan şikelerin soruşturmasının paralel olarak sürdürüldüğünü önümüzdeki günlerde yeni gözaltılar olabileceğini açıkladı. 

Şike yapmakla suçlanan Daniele Bracciali, halen dünya çift erkekler klasmanında 56. sırada yer alıyor.

Radikal