MedyaFaresi MedyaFaresi

Sharon Stone adının geçtiği rap şarkısı için dava açtı

Temel İçgüdü filmiyle adını dünyaya duyuran Sharon Stone, Chanel West Coast adlı rap’çiye, Sharon Stoned şarkısında adını ve imajını kullanarak çıkar sağlamakla suçlayarak dava açtı.

Eklenme: 07 Kasım 2019 13:59 - Güncelleme: 07 Kasım 2019 14:01

Hollywood’un deneyimli isimlerinden Sharon Stone, Amerikalı rap’çiyle mahkemelik oldu. Chanel West Coast’u mahkemeye veren Stone, şarkıcıyı ününü kullanmakla suçladı.

61 yaşındaki oyuncunun mahkeme dosyasında, Chanel West Coast’un 2018’de çıkardığı şarkısında “gereksiz şekilde 33 kez 'Sharon Stone' adı ve 99 kez de ‘Sharon’ adının tekrarlandığı” belirtildi.

Stone, rap şarkıcısını, kendisinin popülaritesini ve ününü kullanarak çıkar sağlamakla suçladı.

Stone şikayetinde, aynı zamanda, hayırsever çalışmaları için aldığı ödüllere de atıfta bulundu. Ünlü oyuncu, yarattığı itibar nedeniyle, adının nasıl kullanıldığı konusunda "sıkı kontrol" sürdürdüğünü söyledi.

Asıl adı Chelsea Dudley olan 31 yaşındaki rap şarkıcının geçen yıl çıkardığı şarkı ilk 30 saniyesinde hiç söz içermezken sonrasında defalarca “Stone” ve “Stoned” kelimeleri tekrarlanıyor. Stone, adının "mantra benzeri tekrarı"nın Dudley'nin "ünlü sembol isimlere yapışmayı sevmesi"nin bir örneği olduğunu söyledi.

Stone ayrıca, rap’çinin klibinde de kendisinin meşhur Temel İçgüdü filminden ikonik sahneleri canlandırdığını belirterek, “haksız rekabet ve tanıtım hakkının ihlali” nedeniyle dava açtı.

Stone, dava ile Dudley'nin, kendisinin adını veya imajını kullanmasını, şarkı ve klibin bir sonucu olarak herhangi bir kazanç elde etmesini engellemeyi amaçlıyor.