MedyaFaresi MedyaFaresi

Şeyh Abdurrahman Alagöz gizlice oraya gömüldü

"Canlı bomba" Şeyh Abdurrahman Alagöz ile Kilis sınırında çıkan çatışmada öldürülen Mısırlı IŞİD üyesinin cenazesi Gaziantep'te toprağa verildi

Eklenme: 05 Ağustos 2015 13:03 - Güncelleme: 28 Mart 2016 19:36

Suruç'taki terör saldırısında canlı bomba olduğu  belirlenen Alagöz'e ait 2 kol ve 2 bacağın yakınları tarafından alınmaması  nedeniyle Cumhuriyet Savcılığı tarafından kimsesizler mezarlığına defnedilmesi  kararlaştırıldı. Uzuvlar, mezarlık personeli tarafından gece gizlilik içerisinde  defnedildi. 

 
 Suriye tarafından askerlere ateş açılması 
 
 Öte yandan Kilis-Suriye sınırında terör örgütü IŞİD militanları  tarafından açılan ateş sonucu Astsubay Yalçın Nane'nin şehit edilmesinin ardından  çıkan çatışmada öldürülen Mısırlı IŞİD üyesinin cenazesi de yasal süre içerisinde  alınmadığı için mezarlık personeli tarafından kimsesizler mezarlığında toprağa  verildi. 
 
 Olaylar 
 
 Suruç'taki kültür merkezinde 20 Temmuz'da gerçekleşen terör  saldırısında, biri tedavi gördüğü hastanede olmak üzere 33 kişi hayatını  kaybetmiş çok sayıda kişi de yaralanmıştı. 
 
 Terör örgütü IŞİD üyelerinin 23 Temmuz'da Kilis Dağ Hudut Karakolu'na  ateş açması sonucu Astsubay Yalçın Nane şehit olmuş, 2 uzman çavuş yaralanmış,  çıkan çatışmada ise bir IŞİD mensubu ölü ele geçirilmişti.