Abone Ol

Sevgilimle yatmak istedi ve.. Kan donduran cinayet

Aynı evde yaşadığı kadını rahatsız ettiği iddiasıyla bir kişiyi öldürüp gömdüğü belirtilen 3 zanlı tutuklandı

Sevgilimle yatmak istedi ve.. Kan donduran cinayet

Geçen ay Aktepe Polis Merkez Amirliğine kayıp başvurusu yapan Serkan  Sünger, bir süredir haber alamadıkları ağabeyi Mustafa Sünger'in (41) bulunmasını  istedi. Şikayet üzerine çalışma başlatan Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube  Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, Mustafa Sünger'in sık sık  telefonla görüştüğü Ömer D'yi (24) gözaltına aldı.

 Emniyette ifadesine başvurulan Ömer D, Mustafa Sünger'i, birlikte  yaşadığı Sultan K'yi rahatsız ettiği için 22 Şubat'ta akşam saatlerinde telefonla  arayarak Baraj Mahallesindeki evine çağırdığını söyledi.

  Zanlı, evde sopayla darbedip, bıçaklayarak öldürdüklerini anlattı.  Ömer D, maktule ait 06 MEP 72 plakalı aracın bagajına koyduklarını cesedi, gece  Yuvaköyü'ne götürüp boş bir araziye gömdüklerini itiraf etti.

    Zanlının ifadesi doğrultusunda soruşturmayı genişleten Cinayet Büro  Amirliği ekipleri, Sultan K. ile Yahya A'yı da gözaltına aldı. Sultan K,  emniyetteki ifadesinde suçu kabul etti.Yahya A. da cinayetin ardından Sünger'in  cesedini Yuvaköy'deki boş bir araziye  gömdükten sonra maktule ait otomobille 3  gün gezdiklerini, daha sonra aracı Demetevler'de oto alım satımı yapan tanıdığı  Yalçın B'ye 400 lira karşılığında sattıklarını anlattı.

  Yalçın B. de ifadesinde aracı Yahya A'dan 400 lira kaparo karşılığında  satın aldığını ve havaalanı yolundaki bir akaryakıt istasyonunun yanındaki açık  otoparkta tuttuğunu söyledi. Burada bulunan araç, incelenmek üzere Ankara Emniyet  Müdürlüğüne götürüldü.

  Cinayet polisi, ifadelerin ardından zanlıların tarif ettiği yerde  eğitimli köpekler eşliğinde yaptıkları aramada, Mustafa Sünger'in cesedini  toprağa gömülü halde buldu.

 "Gömüldükten sonra öldü" iddiası

 Olay yerinde yapılan ilk incelemede, Mustafa Sünger'in ağzının açık  olduğu tespit edildi. Sünger'in, toprağa gömüldüğü sırada yaşadığı, gömüldükten  sonra hayatını kaybettiği iddia edildi. Ceset incelenmek üzere Adli Tıp Kurumuna  götürüldü.

 Polis, suç aleti bıçağı bulmak için Varlık Mahallesi Yalova Sokak'taki  bir binanın bahçesinde arama yaptı. Ekipler, bahçede poşet içinde bir pantolon,  bir bez parçası ve ekmek bıçağını buldu.

  Polis, Ömer D'nin Bağlariçi Mahallesindeki evinde de olayda kullanılan  üzeri çamurlu kazma, kürek ve sopa buldu.

   Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevkedilen Ömer D, Sultan  K. ve Yahya A. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. AA