MedyaFaresi MedyaFaresi

Serdar Ortaç'tan şok açıklama! Kendimden tiksiniyorum...

MEDYAFARESİ VİDEO- 5N 1K programına katılan Serdar Ortaç, olaylı MGD gecesi hakkında konuştu!

Eklenme: 20 Kasım 2013 21:08 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 08:56

Ahmet Kaya\'nın eşi konuştu -VİDEO--

Serdar Ortaç’tan Ahmet Kaya açıklaması -VİDEO--

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, CNN Türk ekranlarında yayınlanan 5N 1K programına katıldı. Gülten Kaya, "Gezi itiraz ruhudur. Ahmet Kaya itiraz ruhunun içinde de olurdu Diyarbakır’da da olurdu" dedi. Ahmet Şarkıcı Serdar Ortaç, programa telefonla bağlanarak o günlerde yaptıklarından dolayı pişmanlık duyduğunu açıkladı.

İŞTE O GECEDE YAŞANANLAR -VİDEO-

"KENDİMDEN TİKSİNİYORUM"
Gülten Kaya’nın programa bağlanmasından önce telefonla canlı yayına katılan Serdar Ortaç, "O günlerde Kürtçe merhaba demek bile yasak gibiydi, kendimi o görüntülerde seyrettikçe tiksiniyorum" dedi.

Serdar Ortaç’tan sonra ünlü oyuncu Berna Laçin de telefonla programa katıldı. Programa telefonla bağlanan Berna Laçin, "Ben Çarkıfelek sunuyordum, Mehmet ali Erbil rahatsızlanmıştı. Burada bir linç kampanyası var. Benim şahidim Maradona’ydı, programa o konuk olarak katılmıştı. Program çok geç bitmişti, ödülümü almak için 5 dakikalığına uğradım. Yerlerde tabak kırıkları vardı ama ben konuyu bilmiyordum. İçeri girince toplu ödül için beni sahneye davet ettiler. Başbakan’ın sözlerini üstüme alınmadım. Ben Gezi Parkı’na gittim. Ahmet Kaya’ya çatal bıçak atanlar arasında olmadım" dedi.

Ferdi Tayfur, "Ben o gece oradaydım. İbrahim Tatlıses’le aynı masada oturuyordum. Öyle bir kargaşa olduğunu duydum. Bize uzak bir masaydı. Ne olduğunu pek anlamadık. Bugün baktığımızda cok üstüne gidildiğinden dolayı malzeme olmuştur. Türklerle Kürtler kardeştirler, onları ayıramazsınız.

GÜLTEN KAYA’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Programa telefonla bağlanan Gülten Kaya, "Tabi şaşkınlıkla izliyorum ve üzülerek söylemekteyim ki konuşmalar konunun içini boşaltmaya yönelik. Siyasetin gündemine gelmesi çok normal. Türkiye bu konuyu daha önce hiç konuşmadı, şimdi konuşulması sağlıklıdır. Konuşulurkken medyadan bir isteğim var içini boşaltmadan konuşursanız daha iyi olur. Telefonla yayına bağlananlar bu konularda ne gibi görüşleri vardır. Bu ülkede hukuk olsaydı ve ciddiyetle işlenseydi bu 14 yıl sonraya kalmazdı. Dava açılsın diye bir meselem yok Ahmet Kaya’nın da böyle isteği olmazdı. Biz çocukların daha demokratik bir ülkede gözlerini açmasını isteriz. Hukukun doğru işlemesi ve tarihin doğru yazılması gerektiğini düşünüyorum. Ahmet Kaya’nın aklı merkez dışında duran hayatı doğru şekilde yaşamak isteyen herkesin yanındaydı. Gezi itiraz ruhudur. Ahmet Kaya itiraz ruhunun içinde de olurdu Diyarbakır’da da olurdu. Başbakan Erdoğan, Ahmet Kaya’nın naaşının Türkiye’ye götürülmesi konusunda benimle daha öncede iletişime geçti. Teşekkür ediyorum bu hassasiyetinde dolayı çok teşekkür ediyorum ama tarih bize rağmen yazılır Ahmet Kaya orada olmuş burada olmuş ne olursa olsun bu ülke ayıplarıyla yüzleşsin. Ahmet Kaya Fransa’da kalacaktır." dedi.

Linç korosu değil, Memleketim korosu! O fotoğrafın öyküsü..