MedyaFaresi MedyaFaresi

Selülitlerinizden kurtulmanın en kolay yolu

Kadınlarda erkeklerden daha fazla görülen selülit hepimizin en büyük kabuslarından biri. Bu sorundan kolayca kurtulmanızı sağlayacak şeyse yosundan gelen mucize olacak...

Eklenme: 04 Nisan 2019 19:54 - Güncelleme: 04 Nisan 2019 19:56

Selülit, kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülmektedir. Bunun da birçok sebebi bulunmaktadır. Ancak havaların ısınmasıyla birlikte zayıflamaya çalışanlar dışında selülitlerden kurtulmaya çalışanlar birçok farklı yöntem deniyor.

Selülitlerinizden ev yapımı, doğal ve pratik bir maske ile kurtulmaya ne dersiniz? Mehmet Öz'ün tamamen doğal malzemeler ile hazırladığı bu maske tarifini mutlaka denemelisiniz. Yosun maske ve peelingleri selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olmanın hesaplı bir yoludur. Mineral zengini doğal bir cilt soyucu olan su yosunu kan dolaşımını harekete geçirmeye yardımcı olarak selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.

YOSUN MASKESİ

Malzemeler:

-20 gram su yosunu,

-125 ml yeşil kil,

-60 ml misket limonu suyu

-1 yemek kaşığı bal

-3 yemek kaşığı sıcak su

NASIL YAPILIR?

Önce suyosununu öğütün ve yeşil kilin içine katın. Limon suyu, bal ve sıcak suyu ekleyin. Bacaklarınıza sürüp streçleyin ve 25 dakika beklettikten sonra duşta durulayın. Haftada bir uygulamayı deneyin.