MedyaFaresi MedyaFaresi

Şehitlerimizi uğurladık

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde teröristlere yönelik operasyonda şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş Ünal Bıçakçı'nın naaşı memleketi Trabzon'da, Abdulselam Özatak'ın cenazesi ise Hakkari'de toprağa verildi.

Eklenme: 06 Şubat 2016 19:43 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 23:02

TRABZON (AA) - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde teröristlere yönelik operasyonda şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş Ünal Bıçakçı'nın naaşı memleketi Trabzon'da defnedildi.

Şehit Bıçakçı'nın cenazesi, Diyarbakır'da düzenlenen törenin ardından Türk Hava Kuvvetleri'ne ait askeri uçakla Trabzon Havalimanı'na getirildi.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşını baba Selahattin ve anne Melek Bıçakçı, Vali Abdil Celil Öz, AK Parti Trabzon milletvekilleri Muhammet Balta, Adnan Günnar, Ayşe Sula Köseoğlu ve Salih Cora, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, askeri erkan ve vatandaşlar karşıladı.

Şehidin ambulansa konulan cenazesi, daha sonra Türk bayrakları asılan araç konvoyu eşliğinde İnönü Mahallesi'ndeki baba evine götürüldü.

Şehidin cenazesi, baba evinin önünde helallik alınmasının ardından konvoy eşliğinde Atatürk Alanı'ndaki İskenderpaşa Camisi'ne getirildi. Törene, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu da katıldı.

Şehidin naaşı, daha sonra ambulansla getirildiği Sanayi Mahallesi'ndeki Sülüklü Asri Mezarlığı içinde yer alan şehitlikte defnedildi.

Şehit jandarma Abdulselam Özatak'ın cenazesi toprağa verildi

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Teğmen Abdulselam Özatak'ın cenazesi toprağa verildi.

Hakkari Dağ ve Komando Tugayı'nda düzenlenen törenin ardından şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi, kente 25 kilometre uzaklıktaki Durankaya beldesine getirildi.

Durankaya Merkez Camisi'nde, şehidin babası Salih Özatak ile Hakkari Valisi Yakup Canbolat, Yüksekova 3'üncü Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Halil İbrahim Ergin, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Otal, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin ve binlerce vatandaşın katılımıyla cenaze namazı kılındı.

Hakkari Müftüsü Mehmet Feysal Geylani'nin namaza katılanlardan "helallik" isteyerek dua etmesinin ardından şehidin naaşı, silah arkadaşlarının omzunda belde mezarlığına götürülerek defnedildi.