MedyaFaresi MedyaFaresi

Şehit babasını böyle ağlattılar!

Zonguldak'ta, şehit babası emekli madenci Hüseyin Aydın (67), kendisini savcı olarak tanıtan dolandırıcının hesap numarasını not etmesi için telefonu cadde de tesadüfen karşılaştığı gazetecilere verince, dolandırılmaktan kurtuldu.

Eklenme: 06 Ekim 2015 21:34 - Güncelleme: 30 Mart 2016 10:10

Telefondakinin dolandırıcı olduğunu fark eden gazetecilerin ihbarıyla gelen polis, gözyaşlarını tutamayan Hüseyin Aydın'ı karakola götürdü.

Kendini savcı olarak tanıttı

Hüseyin Aydın'ı cep telefonundan arayan kimliği belirsiz kişi, kendini savcı olarak tanıtıp banka hesaplarının ve kimlik bilgilerinin terör örgütünün eline geçtiğini söyleyerek para istedi. Evinden 15 bin lirayı alarak çıkan Aydın, Gazipaşa Caddesi'nde yürüyerek PTT şubesine giderken bilmeden gazetecilere telefonunu verip karşıdaki kişinin vereceği hesap numarasını not almalarını istedi. Telefondaki kişinin dolandırıcı olduğunu anlayan gazeteciler, Aydın'ı uyardı ve polislere haber verdi. Gelen polis ekibi de telefonda konuşmaya devam eden Aydın'ı uyardı. Polisin uyarısıyla telefonu kapatan Aydın, "Ben şehit babasıyım, kalp hastasıyım" diyerek gözyaşlarına boğuldu. Aydın, arayan kişinin kendisini savcı olarak tanıttığını, 20 bin lira istediğini, evdeki 15 bin lirayı alıp taksi ile köyden Zonguldak'a geldiğini anlattı. Aydın, karakola gideceğini söylediğinde de telefondaki kişinin kendisine kızdığını söyledi.

Oğlu Jandarma Er Engin Aydın, 2008'de Adana'da yol kontrolü yaparken sürücüsü 'dur' ihtarına uymayan kamyonetin çarpması sonucu şehit olan Aydın, ifadesi alınmak üzere karakola götürülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Son anda kurtarıldı

Kozlu İlçesi'nde ise Ramazan Altuntaş (49), aynı yöntemle kendisini arayan kişinin yönlendirmesiyle PTT şubesine gitti. Durumdan şüphelenen şubedeki memur polise haber verdi. Gelen polis ekibinin uyarısı üzerine Altuntaş, 24 bin lirayı dolandırıcının hesabına yatırmadı. Son anda dolandırılmaktan kurtulan Altuntaş, karakola götürüldü.