MedyaFaresi MedyaFaresi

Seda Sevin kimdir? Seda Sevin biyografisi

Kaya Çilingiroğlu ile birlikteliklerini sonlandıran Seda Sevin, magazin gündemini araştıran takip eden vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Seda Sevin, Kaya Çilingiroğlu ayrılık kararının ardından iki isimde ilişkinin bitmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Eklenme: 11 Temmuz 2019 15:07 - Güncelleme: 11 Temmuz 2019 15:09

Seda Sevin, 1981 yılında dünyaya geldi. Kaya Çilingiroğlu ile birlikte olan güzel oyuncu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile ilişkilerini yürütemedikleri ve bitirme kararı aldıklarını duyurdu.

Seda Sevin ve Kaya Çilingiroğlu ilişkilerini noktalandırmalarının ardından açıklamalarda bulundu. Peki Seda Sevin kimdir, kaç yaşında?

SEDA SEVİN KİMDİR?

Seda Sevin, yer aldığı projelerin yanı sıra özel hayatıyla dikkatleri üzerine çekiyor. 5 Haziran 1981 tarihinde dünyaya gelen Seda Sevin, lise öğrenimini 90'lı yılların sonunda Fenerbahçe Lisesi'nde okudu.

Tasarım işleriyle de uğraşan Seda Sevin, birdönem kendi ismiyle açtığı butikte ürünlerini sergilemiştir.

Daha sonra bu ürünleri farklı bir isimle satışa sunma kararı aldı.

Seda Sevin, oyunculuk kariyerine ise 1997 yılında Gülüm dizisi ile başladı. Ardından 1998 yılında Sırılsıklam dizisine başlayan Seda Sevin, 2003 yılında Hababam Sınıf Merhaba filminde rol aldı. 2004 yılında Gece yürüyüşü adlı diziye Özlem karakteri ile giriş yapan oyuncu, 2006 yılında Zeynep Kaya karakteri ile Kördüğüm dizisinde yer aldı.

Seda Sevin, 2008 yılında ise Akasya Durağı'nda Ahu Baysal karakterini canlandırdı.