MedyaFaresi MedyaFaresi

Savcı atamalarında şok ayrıntı! Hani kendileri istemişti?

VİDEO- Şike, Ergenekon ve Balyoz savcılarının, son dakika dilekçesi verdiği ortaya çıktı. FOX'un bu haberi çok konuşulacak.

Eklenme: 15 Haziran 2012 10:03 - Güncelleme: 06 Nisan 2016 18:32

İŞTE O HABER.. VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Kararname ile mi, kendi istekleriyle mi görev yerleri değiştirildi?

Fox Haber, Ergenekon, balyoz, KCK ve şike davalarına bakan savcıların, son gün dilekçesiyle özel yetkilerini devrettiklerini ortaya çıkardı.

Yargı kulislerinde en çok merak edilen, yaz kararnamesiyle kimlerin görev yerlerinin değiştirileceğiydi. Gözler özellikle de ergenekon, balyoz, şike, kck gibi davaların savcılarındaydı..

İddialara göre, HSYK’ya sunulacak listede bu davalara bakan, Cihan Kansız, Savaş Kırbaş ve Mehmet Berk’in de isimleri vardı. Başkanvekili İbrahim okur karşı çıktı, hatta istifanın eşiğine geldi..

Kulisler bu iddialarla çalkalanırken yaz kararnamesi açıklandı... Ve Ergenekon Savcısı Kansız, Balyoz ve KCK savcısı Kırbaş ile Şike savcısı Berk’in özel yetkileri kaldırılıp görev yerleri değiştirildi...

Tayin kararları şok etkisi yaratırken, açıklama HSYK’dan geldi... Özel yetkili savcıların kendi istekleriyle tayin edildiği duyuruldu..

Ancak Fox haber olayın perde arkasında farklı bilgilere ulaştı. Gerçekten de özel yetkili savcılar tayin dilekçesi vermişti. Ancak tarih dikkat çekiciydi. 3 savcı kararnamenin açıklanmasından sadece bir gün önce 12 haziran günü dilekçelerini vermişti..

Son gün 3 savcının da aynı anda tayin istemesi soru işaretleri yarattı. Gerçekten kendi istekleriyle özel yetkilerini bıraktıysalar son gün son saati neden beklediler sorusu akıllara geldi..

Ergenekon Balyoz gibi son dönemin en kritik soruşturmalarından biri Uludere’de 34 kişinin öldüğü olayını soruşturan 2 savcı da tayin fırtınasında yer aldı..

Diyarbakır özel yetkili Başsavcıvekili Ahmet karaca-Adana’ya, 5. Ağır ceza mahkemesi başkanı Menderes yılmaz İzmir’e atandı.

YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, görev yerinin değiştirilmesine adliye önünde yaptığı basın açıklamasıyla tepki gösterdi...

İŞTE O HABER.. VİDEO İÇİN TIKLAYIN