Şarkıcı Rojin'in koruma polisleri şehit oldu

Kürt sanatçı Rojin'in korumalığını üstlenmek için Diyarbakır'dan Mardin'e giden +polislerin bulunduğu araç kaza yaptı. Kazada 3 polis şehit oldu.

Eklenme: 16 Ağustos 2014 15:00 - Güncelleme: 04 Nisan 2016 01:00

Diyarbakır - Mardin karayolunda meydana gelen trafik kazasında 3 polis memuru şehit oldu, 4 kişi de yaralandı. Şehit olan polislerin Kürt sanatçı Rojin'in Diyarbakır sınırları içindeki korumalığını üstlenmek için Mardin sınırına seyir halinde oldukları öğrenildi.

Alınan bilgilere göre, kaza saat 11.00 sularında Yenişehir piknik alanıyla Çarıklı arasındaki Obabağ kavşağında meydana geldi. Diyarbakır'dan Mardin il sınırına gitmekte olan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğü aracına Mardin istikametinden gelen bir otomobil kontrolünü kaybederek önce orta refüjdeki ağaçlara daha sonra polis aracını çarptı. Aşırı süratli olan otomobil çarpma sonucu motoru ayrılıp polisleri taşıyan otomobilin önüne düştü. Kazada, seyir halinde olan polis aracı da büyük darbe aldı. Kaza sonucu özel otomobilde yangın çıktı. Kazada koruma polisleri Ahmet Yıldırım, Ömer Mercimek ve Sıtkı Kara hayatını kaybetti. Bu arada kazanın meydana geldiği yere yakın ikinci bir trafik kazası daha meydana geldi. Olay yerine sevk edilen çok sayıda ambulans yaralıları hastaneye kaldırdı. Olay yerinde hayatını kaybeden polis memurları ise hastane morguna kaldırıldı. Olay mahalline çok sayıda şehit polisin meslektaşları geldi.

SANATÇI ROJİN'İ KORUYACAKLARDI

Koruma Şube Müdürlüğünde görevli üç polis memurunun Mardin Nusaybinli olan Kürt sanatçı Rojin'i korumakla görevlendirildikleri öğrenildi. Mardin polisi tarafından korunan Rojin'in Diyarbakır'a gelmesi nedeniyle polis memurların Diyarbakır-Mardin il sınırına gidip sanatçının korumalığını teslim alacakları ve bu yüzden seyir halinde olduğu belirtildi. Ancak polis memurları Rojin'in korumalığını üstlenmeden trafik kazasında şehit oldu. Rojin için yeni korumaların tahsis edildiği öğrenildi. Kürt sanatçı Rojin yıllar önce PKK tarafından tehdit edildiğini belirtip koruma talebinde bulunmuştu. Rojin'e sivil korumalar eşlik ediyordu.