MedyaFaresi MedyaFaresi

Sarışın ve güzeldi peşine düştük!

Tayland’da 15 Eylül’de öldürülen iki İngiliz turistin katil zanlıları Win ve Saw olay yerinde canlandırma ile korkunç cinayeti anlattı.

Eklenme: 04 Ekim 2014 09:06 - Güncelleme: 17 Mart 2016 18:28

Win’den sonra DNA testleri eşleştirilen Saw adlı Myanmarlı işçinin de cinayete dahil olduğu ispatlandı. Dün David Miller ve Hannah Witheridge’in katilleri olay yerinde canlandırma ile cinayeti anlattı.

Olay şöyle meydana geldi; Win, Saw ve Mau adlı üç Myanmarlı işçi gece saatlerine kadar sahildeki palmiye ağaçlarının yanında gitar çalıp sigara ve içki içip şarkı söylediler. Mau kaldığı barakasına döndü. Kısa bir süre sonra biraz başbaşa kalmak için Sairee sahilinin en tenha köşelerinden birine doğru yol alan Miller ve Withridge çifti Win ve Saw’un yakınından geçti.  İki Myanmarlı işçi ‘sarışın ve güzel olduğu için’ çiftin peşine düştüler. Ardından orada genç kıza tecavüz edip ikisini birden vahşice öldürdüler.

15 Eylül sabahı meydana gelen olay Tayland’ın uluslararası arenada adını lekelemiş ve olayın 3. haftasına girilmişti ki cinayet aydınlatıldı. Öldürülen Hannah Witheridge’in vücudundan alınan DNA’ların iki Asyalı erkeğe ait olduğu da en başından beri biliniyordu ancak önce Win ve daha sonra da DNA eşleştirmesiyle Saw işledikleri cinayeti itiraf etti.

Win ve Saw cinayeti nasıl işlediklerini anlatırken yüzlerce turist ve güvenlik görevlisi de oradaydı.

Win, ifadesinde 'İlişkiye giriyorlardı, görünce dayanamadım' demişti.

TURİSTLERE BİLEKLİK TAKILACAK

Tayland’da bu olaydan sonra turistlere ülkeden ayrılana kadar içinde GPS vericisi olan kimliği de belirten bileklikler takılması planlanıyor. Turizm ve spor Bakanı Kobkarn Wattanavrangkul olayın aydınlatılmasının ardından “turistlerin ülkemize olan güvenlerinin artık artacağını umuyorum” dedi.