MedyaFaresi MedyaFaresi

Saray saldırısında şaşırtan iddia! Saldırganın son görüntüleri!

MEDYAFARESİ VİDEO- Topkapı Sarayı saldırısı ile ilgili İstanbul'da operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda bir kişi gözaltına alındı. İşte ayrıntılar...

Eklenme: 01 Aralık 2011 15:37 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 03:40

Topkapı Sarayı’nda düzenlediği saldırı ile dehşet saçan Libya Uyruklu Samir Selam Ali Elmadhavri’nin kendisine bir barda kurulan "Fahiş hesap tuzağına" kızdığı için bir arkadaşından aldığı borç parayla silah alarak böyle bir eylemi gerçekleştirdiği ileri sürüldü. Olayı soruşturan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu iddiayı da araştırıyor.

İşte saldırganın son görüntüleri!-VİDEO

Bir güvenlik görevlisi ve iki asker yaraladıktan sonra vurularak öldürülen Libya uyruklu saldırgan Samir Selam Ali Elmadhavri’nin (36) turistlere ve eğlence kulüplerinde kurulan "fahiş hesap tuzağı" kurbanı olduğu ileri sürüldü. 27 Kasım 2011’de İstanbul’a gelen Elmadhavri’nin Taksim’de yürüdüğü sırada, "İyi bir bar biliyorum, eğlenmek ister misiniz?" diye soran kişi ile birlikte bir bara gittiği, burada eğlenen Elmadhavri’ye yüksek miktarda hesap çıkartıldığı, ardından zorla üzerindeki paranın alındığı ileri sürüldü. Buna içerleyen Elmadhayri’nin kendi vatandaşı olan bir arkadaşından aldığı borç parayla üzerindeki silahları alarak böyle bir eyleme kalkıştığı iddia edildi.

Sultanahmette çatışma anı-VİDEO

Olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu iddiayı da araştırıyor.

BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Libya uyruklu Samir Salem Ali Elmadhavri’nin dün Topkapı Sarayı Müzesi’nde görevli 2 kişiyi silahla yaraladıktan sonra ölü ele geçirildiği olaya ilişkin bir kişi gözaltına alındı.

Elmadhavri’nin kaldığı Taksim’deki otelde arama yapan ve kamera kayıtlarını inceleyen polis, saldırganın otelde kaldığı 2 gün içinde görüştüğü bir kişiyi tespit etti.

Bu kişi, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

TOPKAPI SARAYI’NDAKİ SALDIRIYLA İLGİLİ 12 KİŞİNİN İFADESİNE BAŞVURULDU

Topkapı Sarayı’nda düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişinin ifadesine başvuruldu. Olayla ilgili Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gelen otel görevlileri, görgü tanıkları ve çevrdeki işyeri çalışanları ifadelerinin ardından emniyetten ayrıldı. Topkapı Sarayı’na gelen Libyalı Samir Salem Ali El Nadhwri bir asker ve bir güvenlik görevlisini yaralamıştı. Nadhwri, polisin operasyonu sonucu ölü ele geçirilmişti.