MedyaFaresi MedyaFaresi

Şanlıurfa'da canlı bomba yakalandı

Şanlıurfa’da üzerinde canlı bomba düzeneği olan bir kişi, polis tarafından yakalandı. Düzenek ise polis tarafından kontrollü bir şekilde imha edildi.

Eklenme: 08 Ağustos 2019 14:33 - Güncelleme: 08 Ağustos 2019 14:35

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde yer alan ve Balıklıgöl’e yaklaşık 100 metre mesafede bulunan Haşimiye Meydanı civarındaki Meşarkiye Caddesi'nde, üzerinde canlı bomba düzeneği olan bir kişi yakalandı.

Haşimiye Meydanı'nda sivil polisler, durumundan şüphelendikleri 35 yaşlarındaki erkeği durdurmak istedi. Ancak şüpheli kaçmaya çalıştı. Polisler, şüpheliyi yakalayıp etkisiz hale getirdi. Şüphelinin üzerinde yapılan aramada, sırt çantasından bomba düzeneği çıktı. Şüpheli gözaltına alınırken, meydana bırakılan bomba için bomba imha uzmanı çağırıldı. Bölge güvenlik kordonuna alınarak giriş-çıkışlara kapatıldı. Gelen bomba uzmanı, bomba düzeneğini fünye ile patlatarak imha etti.

ÇELİK BİLYE İLE GÜCLENDİRLMİŞ PLASTİK PATLAYICI

Yapılan incelemede, bombanın, etkisini arttırmak için çelik bilyeler ile güçlendirildiği ve terör örgütü PKK/YPG'nin eylemlerde kullandığı plastik patlayıcı madde türevi ile yapıldığı ortaya çıktı.

Sorgulanmak üzere Emniyet'e götürülen Suriye uyruklu şüphelinin, terör örgütü YPG üyesi olduğuiddia edildi. Zanlının Emniyet'teki sorgusu sürerken, polis kent genelinde güvenlik önlemini en üst seviyeye çıkardı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Etiketler : Şanlıurfa