MedyaFaresi MedyaFaresi

Samsun'da sel dehşeti! Ölü sayısı 9'a yükseldi!

FOTO GALERİ- VİDEO- Samsun'da meydana gelen sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 9'a yükseldi.

Eklenme: 04 Temmuz 2012 08:53 - Güncelleme: 31 Mart 2016 13:10

Kapıcı baba ve çocuklarının cesedi pencereden böyle çıkarıldı!.. FOTO GALERİ

Samsun'da sel dehşeti!.. VİDEO 

Sel geliyor söylentisi vatandaşları kaçırdı!.. VİDEO 

Samsun'da sel dehşeti! 6 ölü!.. FOTO GALERİ 

Selde iki çocuğunun öldüğünü öğrenince çılgına döndü!.. VİDEO 

Sel felaketinde TOKİ'nin ihamlini soran spikere fırça!.. VİDEO 

Samsun'da selde ölenlerin sayısı 9'a çıktı. Ölenlerin isimleri şöyle; 43 yaşındaki Kenan Yazıcı, oğulları 16 yaşındaki Mücahit ve 9 yaşındaki Bedirhan, 1,5 yaşındaki Hüseyin Yılmaz ile 5 yaşındaki ağabeyi Abdullah Yılmaz, 36 yaşındaki Emine Bütüner, çocukları Berkay ve Miranur. TOKİ Konutlarının  yaklaşık 1 kilometre uzağında köprü ayağında hurdacı olduğu öğrenilen Mehmet Yaylacıoğlu'nun cesedine ulaşıldı.

Samsun-Ordu karayolunda dolum tesisleri mevkisinde otomobilleri ile seyir halindeyken sele yakalanan Bütüner ailesi faciayı yaşadı. Baba Murat Bütüner'in kullandığı otomobilin sele kapılması sonucu anne Emine Bütüner ve yanlarında bulunan çocukları Berkay ve Miğranur sele kapıldı. Yaşanan felakette baba Murat Bütüner vatandaşlar tarafından yaralı olarak kurtarılırken, yapılar çalışmalarda anne Emine Bütüner'in cansız bedenine ulaşıldı. Otomobilde bulunan ve halen kayıp olan küçük Berkay ve Miğranur'u arama çalışmaları sürüyor.

Kuzey Yıldızı Konutları'nda da apartman görevlisinin yaşadığı daireyi sular basınca evden çıkamayan Abdullah (3) ve Hüseyin Yılmaz (2) isimli kardeşler hayatlarını kaybetti. Küçük kardeşlerin cesetleri dalgıçlar tarafından yapılan arama çalışmaları sonrasında çıkartılırken, çocuklarını kurtaramadığını belirten acılı baba sinir krizleri geçirdi. Konutlarda zemin katta oturan Yazıcı ailesi de felakete evlerinde yakalandı. Komşularının Yazıcı ailesinin ortada olmadığını söylemesi üzerine evlerinde yapılan su deşarj çalışmaları sonrasında Amasya'dan gelen Sivil Savunma Su Altı Arama Kurtarma dalgıçları tarafından baba Kenan Yazıcı (40), oğlu Bedirhan (9) ve Mücahit'in (16) cansız bedenleri çıkartıldı.