MedyaFaresi MedyaFaresi

Şampiyonluğa bir adım daha! Ankaragücü 0-3 Fenerbahçe!

MEDYAFARESİ CANLI- Fenerbahçe şampiyonluk yolunda çok önemli bir adım daha attı. Fenerbahçe Ankaragücü'nden 3 puanı 3 golle kaptı.

Eklenme: 09 Mayıs 2010 19:51 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 16:38

Canlı Anlatım

89.Dakika :4. Hakem Mustafa Öğretmenoğlu maçın sonuna 2 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
87.Dakika :Ankaragücü atağında Geremi sağ kanattan ceza sahası içine yerden pasını verdi, Vassel gelişine sert vurdu ama top savunmaya çarparak kornere çıktı.
86.Dakika :Ankaragücü atağında Sapara sol çaprazdan kaleye sert vurdu ama top auta çıktı.
85.Dakika :Ankaragücü gole çok yaklaştı. Sapara sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı Geremi yükseldi kafayı vurdu ve savunmada Bilica son anda çizgide topu kafayla kornere gönderdi.
83.Dakika :Ankaragücü atağında Kağan ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top auta çıktı.
82.Dakika :Ankaragücü'nde Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 25 numarayla Rothen Giren oyuncu 40 numarayla Kağan
81.Dakika :Hakem Kuddusi Müftüoğlu'nun düdüğüyle maç tekrar başladı.
80.Dakika :Bu dakikalarda Ankaragücü taraftarları sahaya yabancı maddeler attığı için maça ara verildi.
78.Dakika :Fenerbahçe'de Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 77 numarayla Gökhan Gönül Giren oyuncu 15 numarayla Bekir
76.Dakika :Ankaragücü gole çok yaklaştı. İlhan Parlak sol çaprazda topla buluştu, ceza sahası içinde uzak köşeye plase vuruş yaptı, savunmada Bilica son anda kayarak topa müdahele etti ve mutlak bir golü önledi.
74.Dakika :Ankaragücü atağında İlhan Parlak sol korner çizgisi yanında topla buluştu ama kontrolü iyi olmayınca top auta çıktı.
73.Dakika :Fenerbahçe'de Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 5 numarayla Emre Giren oyuncu 99 numarayla Deivid
72.Dakika :Ankaragücü atağında Rothen sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
71.Dakika :Fenerbahçe atağında Guiza ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top kaleci Serkan'da kaldı.
70.Dakika :Fenerbahçe'de Özer sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı, Lugano yükseldi kafayı vurdu ama top yandan auta çıktı.
69.Dakika :Fenerbahçe'de Cristian golden sonra aşırı sevinç gösterince Sarı Kart gördü.
68.Dakika :GOOOOOLLLLL!!!!! Fenerbahçe Cristian'ın attığı gol ile durumu 3-0 yapıyor.
66.Dakika :
Fenerbahçe atağında Guiza ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ve top az farkla üstten auta çıktı.
65.Dakika :Ankaragücü'nde Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 77 numarayla Mehmet Çakır, Giren oyuncu 11 numarayla Murat Duruer
64.Dakika :Ankaragücü'nde Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 81 numarayla Rajnoch Giren oyuncu 13 numarayla Darius Vassel
62.Dakika :Fenerbahçe atağında Vederson sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top doğrudan auta çıktı.
61.Dakika :Fenerbahçe'de Vederson sağ kanattan serbest vuruş kullandı, doğrudan kaleye sert vurdu ama top kaleci Serkan'da kaldı.
60.Dakika :Ankaragücü'nde Muhammet Hanefi rakibine yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.
59.Dakika :Fenerbahçe atağında Emre sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
58.Dakika :Ankaragücü atağında Rothen sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı, Rajnoch yükseldi kafayı vurdu ama top yandan auta çıktı.
56.Dakika :Fenerbahçe atağında Selçuk ileriye doğru uzun oynadı ama savunma Emre'den önce topu uzaklaştırdı.
54.Dakika :Fenerbahçe atağında Emre orta alandan baskı yaparak topu kazanmak istedi ama savunma topu kaleci Serkan'a verdi.
53.Dakika :Fenerbahçe atağında Guiza ceza sahası içine uzun oynadı ama top doğrudan kaleci Serkan'a geldi.
51.Dakika :Fenerbahçe atağında Gökhan Gönül sağ kanattan ceza sahası içine uzun oynadı ama savunmada Geremi araya girerek topu uzaklaştırdı.
50.Dakika :Ankaragücü'nde Rothen gördüğü bu sarı kartla haftaya cezalı duruma düştü.
49.Dakika :Ankaragücü'nde Rothen hakeme itiraz ettiği için Sarı Kart gördü.
48.Dakika :Ankaragücü atağında Sapara sağ kanattan topla çizgiye indi ama savunmada Bilica araya girerek topu kornere gönderdi.
47.Dakika :GOOOOOLLLLL!!!!! Fenerbahçe Guiza ile 2. golü buldu.
46.Dakika :
Fenerbahçe ikinci yarıya oyuncu değişikliği yaparak başladı; Çıkan oyuncu 10 numarayla Alex Giren oyuncu 16 numarayla Cristian
46.Dakika :Fenerbahçe hakem Kuddusi Müftüoğlu'nun düdüğüyle ikinci yarıya başlıyor.
İLK YARI SONUCU: Ankaragücü 0-1 Fenerbahçe
45.Dakika :4. Hakem Mustafa Öğretmenoğlu ilk yarının sonuna 1 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
44.Dakika :Ankaragücü atağında Rothen sol kanatta topla buluştu, ceza sahası içine ortasını yaptı ve savunmada Bilica son anda araya girerek topu taca gönderdi.
43.Dakika :Ankaragücü'nde Sapara orta alandan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunmada Vederson topu uzaklaştırdı.
42.Dakika :Fenerbahçe'de Lugano rakibine yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.
40.Dakika :Ankaragücü atağında Rothen sol kanattan ceza sahası içine yerden pas vermek istedi ama top doğrudan auta çıktı.
39.Dakika :Ankaragücü atağında İlhan Parlak ceza sahası önünde topla buluştu, dönerek içeri girmek istedi ama savunma ayak koyarak topu uzaklaştırdı.
37.Dakika :Fenerbahçe atağında Vederson sol kanatta topla buluştu, ön direğe ortasını yaptı Özer yükseldi kafayı vurdu ama top auta çıktı.
36.Dakika :Ankaragücü atağında Mehmet Çakır orta alandan topu sol kanata atmak istedi ama orta sahada Emre ayak koyarak topu kazandı.
35.Dakika :Fenerbahçe atağında Gökhan Gönül sağ kanattan topla ilerlemek istedi ama savunma ayak koyarak topu uzaklaştırdı.
33.Dakika :Fenerbahçe atağında Guiza kaleci Serkan'a baskı yaparak topu kazanmak istedi ama kaleci Serkan topu bekletmeden taca gönderdi.
32.Dakika :Ankaragücü atağında İlhan Parlak ceza sahası önünde topla buluştu ama savunmada Lugano hemn müdahele ederek topu kazandı.
31.Dakika :Fenerbahçe atağında Özer topla beraber ceza sahası içine yöneldi ama savunma ayak koyarak topu kazandı.
30.Dakika :Ankaragücü'nde yardımcı antrenör Ümit Özat ofsayt pozisyonundan sonra hakeme itiraz edince saha dışına alındı.
28.Dakika :Ankaragücü gole çok yaklaştı. Rothen ceza sahası dışından kaleye sert vurdu top kaleci Volkan'dan sekti sonrasında dönen topu Rajnoch köşeden ağlara gönderdi ama öncesinde hakem ofsayt kararı vererek golü geçersiz saydı.
26.Dakika :Fenerbahçe atağında Alex orta alanda topla buluştu, sol kanata pas vermek istedi ama yerde kalınca hakem faul kararı verdi.
25.Dakika :Ankaragücü atağında Mehmet Çakır ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
23.Dakika :Ankaragücü atağında Sapara sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı Muhammet Hanifi yükseldi kafayı vurdu ama top yandan auta çıktı.
22.Dakika :GOOOOOLLLLL!!!!! Fenerbahçe Mehmet Topuz'un attığı gol ile 1-0 öne geçiyor.Alex sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı, Mehmet Topuz yükseldi kafayı vurdu ve top köşeden ağlarla buluştu.
20.Dakika :
Fenerbahçe atağında Vederson sol kanatta topla buluştu, ceza sahası içine yerden pasını verdi ama savunma araya girerek topu kornere gönderdi.
19.Dakika :Fenerbahçe atağında Vederson sol kanata doğru pasını verdi ama top Özer'den taca çıktı
17.Dakika :Fenerbahçe atağında Özer ceza sahası içine uzun oynadı ama top doğrudan auta çıktı.
16.Dakika :Fenerbahçe atağında Emre sol kanattan ceza sahası içine yerden pasını verdi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
14.Dakika :Fenerbahçe atağında Özer sol kanattan korner çizgisine indi, ceza sahası içine ortasını yaptı Guiza yükseldi kafayı vurdu ama top üstten auta çıktı.
12.Dakika :Fenerbahçe atağında Özer sol kanattan ceza sahası içine uzun oynadı ama kaleci Serkan çıkarak Guiza'dan önce topun sahibi oldu.
11.Dakika :Fenerbahçe atağında Vederson ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top yandan auta çıktı.
9.Dakika :Fenerbahçe atağında Mehmet Topuz topla beraber ceza sahası içine girdi, Guiza'ya pas vermek istedi ama kontrolü iyi olmayınca top auta çıktı
8.Dakika :Ankaragücü'nde Sapara sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Volkan'da kaldı.
7.Dakika :Fenerbahçe atağında Alex sol kanata doğru pasını attı Vederson hareketlendi ama top doğrudan auta çıktı.
6.Dakika :Fenerbahçe'de Gökhan Gönül'ün tedavisi tamamlandı ve maça devam ediyor.
5.Dakika :Ankaragücü'nde Sapara sol kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
4.Dakika :Fenerbahçe'de Gökhan Gönül bu dakikalarda sakatlandı ve maça ara verildi.
3.Dakika :Ankaragücü'nde Sapara sol kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunmada Lugano topu kafayla uzaklaştırdı.
2.Dakika :Fenerbahçe gole çok yaklaştı. Alex ceza sahası içinde savunmanın hatasında topla buluştu, dönerek şutunu vurdu ama top yandan auta çıktı.
1.Dakika :Karşılaşma Ankaragücü'nden İlhan Parlak'ın vuruşuyla başlıyor.
0.Dakika :Turkcell Süper Lig 2009-2010 sezonu ilk yarısında İki takım arasında oynanan karşılaşma 3-2 Fenerbahçe'nin üstünlüğüyle sonuçlanmıştı.
0.Dakika :Turkcell Super Lig 2009 - 2010 Sezonu 33. Hafta karşılaşmasında Ankara 19 Mayıs Stadında Fenerbahçe ve Ankaragücü karşı karşıya geliyor.

Günlerdir beklenen Ankaragücü-Fenerbahçe maçı sonunda geldi çattı...

SIKINTILI VE GERGİN BEKLEYİŞ
Sonunda beklenen gün geldi. Süper Lig'de günlerdir Ankaragücü ile Fenerbahçe'nin Başkent'teki randevusu gündemdeydi. Özellikle Ankara ekibinin asbaşkanı Ayhan Atalay'ın açıklamaları ve iddiaları sonrasında herkes sıkıntılı ve gergin bir bekleyişe geçti. Fenerbahçe zorlu maratonun sonlarına gelindiğinde eline geçirdiği liderliği bırakmak istemiyor.

Bunun için de tüm hesaplarını 3 puan üzerine yaptı Kanarya. Ligde düşme ya da Avrupa kupalarına katılma gibi bir hedefi bulunmayan Ankaragücü ise şampiyonluk iddiasını sürdüren kardeş kulübü Bursaspor'a liderlik yolunu açmak istiyor.

GENİŞ ÖNLEMLER ALINACAK
Her iki kulübün yönetimi bazında yaşanan gerginliklerden tribünlerin de etkilenmesinden korkuluyor. Bunun için de Başkent polisi bu maçla ilgili geniş önlemler aldı. Bursalı taraftarlarla birlik olacak olan Ankaragücü taraftarlarının Fenerbahçeliler'le karşılaşmamalarına özen gösterilecek. Başkent'in Sarı-Lacivertli ekibinin taraftarlarının bugün kardeş kulüp olarak adlandırdıkları Bursasporlu taraftarlarla birlikte tribünde yer almaları bekleniyor. Kısacası bugün Ankara 19 Mayıs Stadı'nda bıçak sırtında bir maç oynanacak. F.Bahçe kazanamazsa Ankaraspor maçı nedeniyle 3 puanı cepte olan Bursaspor lider olacak.

ANKARAGÜCÜ-FENERBAHÇE

STAT: 19 Mayıs
SAAT: 20.00
HAKEMLER: Kuddusi Müftüoğlu

ANKARAGÜCÜ:
Serkan, Geremi, Koray, Rajnoch, Broggi, Sapara, Hürriyet, Muhammet Hanefi, Rothen, Mehmet Çakır, İlhan
TEKNİK DİREKTÖR: Roger Lemerre

FENERBAHÇE: Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Lugano, Bilica, Vederson, Mehmet Topuz, Selçuk, Emre, Özer, Alex, Güiza
TEKNİK DİREKTÖR: Christoph Daum

Habertürk