MedyaFaresi MedyaFaresi

Said-i Nursi Kürt olduğu için, Gülen uzak durdu..

Başbakan Erdoğan, Şanlıurfa'da konuştu. Erdoğan, "Bu Pensilvanya'daki zat, Kürt olduğu için Said-i Nursi'den uzak kaldığını bizzat kendisi ifade etmiş bir zattır. Bu ırkçılık, bu düşmanlık bugün de aynen devam ediyor. Şu anda da Pensilvanya'daki zat terör meselesinin...

Eklenme: 09 Mart 2014 14:36 - Güncelleme: 01 Aralık 2015 08:50

Başbakan Erdoğan, Said-i Nursi'nin dirisine zulmedenlerin ölüsüne bile tahammül edemediklerin bilirterek, "İşte bu CHP zihniyetiyle şu anda güya onun izinde olduğunu iddia eden Pensilvanya da öyle demiyor mu? Said-i Nursi'nin izinde olduğunu söylemiyor mu bu Pensilvanya'daki zat. Şimdi Said-i Nursi'ye zulmeden CHP ile el ele, kol kola dolaşıyor. Darbe tuzaklarını beraber kuruyorlar. Said-i Nursi'ye en ağır zulümleri yapan, ona hayat hakkı tanımayan, ölüsünü bile Şanlıurfa'dan çıkartıp götüren CHP zihniyeti ile Pensilvanya'daki zat birlikte hareket ediyorlar" şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Pensilvanya bu CHP ve MHP'yi çok kötü aldattı, çok kötü bir tuzağa düşürdü. '17 Aralık'ta hükümeti düşüreceğiz, elimizde çok önemli dosyalar var, ses kayıtları var, onlar işe yaramazsa elimizde montajlar, dublajlar var' dedi. CHP ve MHP'nin genel başkanları bunlara inandılar. Böyle bir darbe girişiminde payanda olarak yer aldılar. Ama hesaplar tutmadı, tuzak bozuldu. Millet bunların tuzaklarına, yalanlarına itibar etmedi. İşte şimdi ortalıkta kalakaldılar, ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Üç kafadar, üç şaşkın ördeğe döndüler."

Başbakan Erdoğan, "Şimdi diyorlar ki, 'Sakın Ak Parti'ye oy vermeyin, kime verirseniz verin'. Sizin bu imamınız, 10-11 sene önce 'Ak Parti'ye oy verin' mi diyordu, eğer o zaman 'Ak Parti'ye oy verin' diyorsa ya o zaman yanlış yaptı ya sizin bu imamınız şimdi yanlış yapıyor. Ak Parti aynı yerde duruyor, bu ülkeye hizmet vermeye devam ediyor. Demek ki sizin hocanızın da akşam bir başka sabah bir başka. Aynen bu CHP'liler aynen Bahçeli gibi." şeklinde konuştu.
 
28 Şubat'taki gibi ikna odalarını kurdular
 
"Anlaşılan korku dağları sardı. Sandığın rengi belli oldu. Bu paraleller korkmaya başladı" ifadelerini kullanan Başbakan Erdoğan, "İş yerlerinde, işçilerini 'AK Parti'ye oy vermeyin' diye ikna ediyorlar. Adeta 28 Şubat'taki gibi ikna odalarını kurdular. İşyerlerinde, okullarda, yurtlarda ve dershanelerde; kızları, erkekleri ikna odalarında ikna etmeye çalışıyorlar. İkna olmazlarsa atıyorlar" dedi.