MedyaFaresi MedyaFaresi

Sahte Hızır, İlahiyat öğrencisini dolandırdı

Kayseri’de kendisini ‘Hızır Aleyhisselam’ olarak tanıtan ve ilahiyat fakültesi 2. sınıf öğrencisini bin 350 TL dolandırdığı ortaya çıkan dolandırıcı, güvenlik kamerasına da yakalanmış.

Eklenme: 27 Şubat 2014 12:50 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 16:48

Camii Kebir’de öğle namazı kılan İlahiyat Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Emre M.’nin yanına gelerek kendisini ‘Hızır Aleyhisselam’ olarak tanıtan Hüseyin P., caminin güvenlik kamerasına yakalandı.
Camide, Hüseyin P.’nin İlahiyat Fakültesi öğrencisi olan Emre M.’ye önce dua ettirdiği, salavat getirerek peygamberler döneminden günümüze kadar geçen kıssalardan bahsettiği ve ardından, "Ben Hızır Aleyhisselam'ım. Cennette yerin hazır. Şu anda öbür tarafta senin adına kurban kesiliyor. Bunu bana evliyalar haber verdi. Kurbanın parasını vermen lazım" diyerek bin 350 TL para, cep telefonu ve yüzüğünü aldığı öğrenildi.
Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından Emre M.’nin verdiği eşkal üzerinde çalışma yapıldı.
Yapılan çalışmalarda, kendisini ‘Hızır Aleyhisselam’ olarak tanıtan Hüseyin P. yakalanarak gözaltına alındı. Hüseyin P., Emniyet Müdürlüğünde yapılan sorgusunun ardından adliyeye çıkarıldı. Cumhuriyet Savcılığı tarafından ifadesi alınan Hüseyin P., Denetimli Serbestlik Yasası çerçevesinde serbest bırakıldı.
Camii Kebir Dernek Başkanı Faruk Çarşıbaşı, “Camide hırsızlık olaylarına sıkça rastlıyoruz. Dolandırıcı da saf ve temiz biri olan öğrencinin yanına yaklaşarak bin 350 TL’sini almış” diye konuştu.
Çarşıbaşı, camide meydana gelen hırsızlık olaylarına karşı güvenlik kameralarını gece görüşlü kameralarla değiştirdiklerini söyledi.