MedyaFaresi MedyaFaresi

Şahin Alpay: Zaman'da yazdığım için pişmanlık duyuyorum

Ersoy Dede Aktuel.com.tr’de yayınlanan bugünkü yazısında Ahmet Hakan’ın köşesinde yayınladığı FETÖ tutuklusu Şahin Alpay’ın savunmasını kaleme aldı.

Eklenme: 17 Eylül 2017 20:43 - Güncelleme: 17 Eylül 2017 20:51

“Herkesin nedamet getirme hakkı vardır elbette.. Ama Şahin Alpay’ın nedamet skalasını nereden başlatacağız?.. “ diyen Ersoy Dede yazısını şu sözlerle bitiriyor “Şahin Alpay çıksın ve sevsin torunlarını da.. Gerçekler çok acı değil mi?..”

Pazartesi günü hakim önüne çıkacak olan Şahin Alpay'ın savunmasını yayınladı Ahmet Hakan.. Şahin Alpay hakime diyecekmiş ki; "…. Gülen Hareketi'nin bir suç örgütü olduğuna dair bir yargı kararı olsaydı, bir gün bile Zaman'da yazmayı sürdürmezdim…"

15 TEMMUZ'A KADAR FETÖ PROPAGANDASI YAPIYORDU

Oysa benim önümde bir video duruyor.. Canlı yayın tarihi 14 Nisan 2015… 15 Temmuz Darbe girişiminden neredeyse bir buçuk yıl öncesine ait.. Şahin Alpay'ın elinde bir metin var.. Canlı yayında okuyor.. Ankara Cumhuriyet başsavcılığının bir iddianamesi.. Suçlama FETÖ'cü 7 polisle ilgili.. Suçlamada yer alan ifade ise, "… Fethullahçı Terör Örgütü üyesi polisler…" Ve daha evvel, hiç yargı kararı görmediğini söyleyen Şahin Alpay şöyle diyor;

"… İddianamede Fetullahçı Terör Örgütü oldukları gerekçesiyle... Yahu Allah aşkına hangi terör, ne olmuş? Ne şiddet uygulanmış? Fetullah Gülen'in şiddetle ne alakası var, ulan siz kimi kandırabilirsiniz?.. Fethullah Gülen dünyanın en barışçıl din insanı. İslam dünyasının en barışçıl din adamı. Siz kim oluyorsunuz? Fethullah Gülen'e terörist diyecek kadar kim oluyorsunuz siz? Utanın be!…Bütün bunların hesabını vereceksiniz… "

Yani…

PARMAK SALLAYARAK TEHDİT EDİYORDU

Fethullah Gülen'i örgüt lideri olarak gösteren savcı iddianamesini eline almış. örgüt medyasında yerden yere vuruyor.. Arkasına aldığı güçle bir de parmak sallıyor.. ".. bunların hesabını vereceksiniz.." diyor..
".. herhangi bir yargı kararı olduğunu bilsem bir gün bile…."
Ne olması lazım yargı kararı diyebilmek için?.. İşte henüz 15 Temmuz davaları da sonuçlanmadı.. Hâlâ daha iddia düzeyinde sizin tabirinizle.. Şimdi de söylesenize;
".. ulan siz kimi kandırabilirsiniz?…Bütün bunların hesabını vereceksiniz… "
**

YARGILAMA BİTMEDEN CEZA KESİLMESİNİ SAVUNACAK DEĞİLİM AMA…

Bugün, ".. ömrümün son bir kaç yılını çocuklarımla torunlarımla geçirmeme izin verin…" diyecekmiş hakime.. Yargılamanın her hâl ve şartta tutuksuz ve süratle yapılması gerektiğini savunan biri olarak tutuklamayla, yargılama bitmeden ceza kesilmesini savunacak değilim..

Ama Şahin Alpay'ın bu garip savunmalarıyla zekamızla alay etmesine de müsade edilmemeli..

"… 15 Temmuz darbe girişimini lanetliyorum. Bu nedenle Zaman'da yazdığım için de pişmanlık duyuyorum. Bu hareketin karanlık yüzünü göremediğim için fena halde yanıldım…" diyor Şahin Alpay..