MedyaFaresi MedyaFaresi

Sabancı suikasti dizi film oldu! İşte \"İhanet\"in izleri!

'İhanet', bir holdingin yönetim katında işlenen cinayetlerle başlıyor. Dizi ve suikast arasındaki benzerlik bununla kalmıyor...

Eklenme: 23 Ocak 2010 21:49 - Güncelleme: 07 Nisan 2016 18:40

Bundan 16 yıl önce, 9 Ocak 1996'da Türkiye bir suikast haberiyle sarsıldı. Ülkenin en güvenlikli binalarından birinde, Sabancı Center'ın 25'inci katında düzenlenen suikast sonucu Sabancı Holding Otomotiv Grup Başkanı Özdemir Sabancı, Toyota - SA Genel Müdürü Haluk Görgün ve sekreter Nilgün Hasefe hayatını kaybetti. Kısa süre sonra cinayetleri DHKP-C üyesi Mustafa Duyar, İsmail Akkol ve Sabancı Center'da çayçı olarak çalışan Fehriye Erdal'ın işlediği ortaya çıkarıldı. Erdal'ın işe, Susurluk Kazası'nda ölen polis şefi Hüseyin Kocadağ'ın referansıyla alındığı iddia edildi.

Bugün Star'da ilk bölümü ekrana gelen 'İhanet',  Sabancı Suikastı'yla benzerlikler taşıyan bir polisiye. Yönetmen Mustafa Şevki Doğan, "Dizinin içeriği farklı" dese de 'İhanet' de bir plazada yaşanan suikastla başlıyor. Üstelik dizide Sabancı Suikastı'nı çağrıştıran birçok unsur var. 

Hancı Holding binasına terörist saldırı
Emir Karaefe, Polis Akademisi'nden yeni mezun olur. Ablası Nisa, Hancı Holding'de yönetici sekreteridir. Nisa, Emir'in nişanlısı Hazal'ı holdinge çayçı olarak işe almıştır. Bir grup terörist Holding'in sahibini yönetim katında oğullarıyla birlikte öldürür. Saldırıda Nisa da ölür.
Mesleğe başlamak için gün sayan Emir, ablasının katillerini bulmak üzere bu sır cinayeti aydınlatmaya çalışırken karanlık bir dünyanın içine girer. Kısa sürede katillerin içerden kimden yardım aldığını öğrenecektir.