MedyaFaresi MedyaFaresi

Sabah'ın safari iddiası balon mu çıktı?

Bilet bilgilerine göre Savcı Öz, 21 Ekim sabahı Dubai’den ayrıldı. Zekeriya Öz, 22 Ekim'de Dubai de safari turuna katıldığı iddialarını yaptığı açıklama ile yalanlamıştı.

Eklenme: 09 Ocak 2014 14:37 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 17:04

Görevinden alınan Zekeriya Öz'ün gündemden düşmeyen Dubai seyahatiyle ilgili uçak bileti ortaya çıktı. Bilet bilgilerine göre Savcı Öz, 21 Ekim sabahı Dubai’den ayrıldı. Zekeriya Öz, 22 Ekim'de Dubai de safari turuna katıldığı iddialarını yaptığı açıklama ile yalanlamıştı.

Yolsuzluk soruşturmasından sorumlu savcı olan ve İstanbul Başsavcı Vekilliği’nden Bakırköy Başsavcı Vekilliği’ne atanan Zekeriya Öz’ün tartışılan tatilinin uçak bilgileri ortaya çıktı. Elektronik biletteki bilgilere göre, Öz, 17 Ekim’de geldiği Dubai’den 21 Ekim sabahı, saat 06.55'te ayrıldı. Öz önceki gün yaptığı açıklamada 21 Ekim sabahı da adliyede görevi başında olduğunu söylemişti.   

Öz iddiaları yalanlamıştı

Savcı Öz bu nedenle iddia edildiği gibi safari turu yapıldığı belirtilen tarihte İstanbul’da olduğunu söyledi.
Yolsuzluk iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan işadamı Ali Ağaoğlu, masrafların yaklaşık 77 bin TL’yi bulduğu öne sürülen Dubai tatilinde Öz’ü kendilerinin ağırladığını ileri sürmüştü. Sabah gazetesinde çıkan haberlerde ise Savcı Öz’ün 22 Ekim tarihinde safari turuna çıktığı iddia edilmişti. Bilette yer alan bilgilere göre, Öz, Dubai’ye 17 Ekim’de gitti ve 21 Ekim sabahı saat 06.55’te Dubai’den ayrıldı.