MedyaFaresi MedyaFaresi

Saadet Partisi'nden Cübbeli Ahmet'e kahve daveti!

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, önceki gün, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na yüklenmişti. Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim ise, Cübbeli Ahmet'in sözlerine bir yanıt verdi.

Eklenme: 17 Eylül 2019 01:03 - Güncelleme: 17 Eylül 2019 00:07

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile ilgili açıklamalarına cevap verdi.

Ünlü’yü il binasına davet eden Sevim, “Cübbeli kardeşim bilmiyor mu bizim yolda başımıza gelen bütün badirelere rağmen, nasıl tavizsiz davrandığımızı?” diye sordu. Sevim yanıtında, şunları söyledi, “Geçtiğimiz günlerde Sayın Ahmet Mahmut Ünlü’nün Genel Başkanımız, Bilge Başkan Sayın Temel Karamollaoğlu ile ilgili açıklamalarını üzüntüyle takip ettim.

Bu noktada ben merak ediyorum: Cübbeli kardeşim bilmiyor mu bizim ne amaçla yola çıktığımızı? Cübbeli kardeşim bilmiyor mu bizim nereye varmak istediğimizi? Cübbeli kardeşim bilmiyor mu bizim yolda başımıza gelen bütün badirelere rağmen, nasıl tavizsiz davrandığımızı? Cübbeli kardeşim bilmiyor mu bu tarz çıkışlarının dahil olduğu, bizim de sevdiğimiz ve saygı duyduğumuz, İsmailağa Camiasını da üzdüğünü ve yaraladığını?

Ben buradan Cübbeli Ahmet Hoca’ya açık davette bulunmak istiyorum. Buyurun gelin, İl Başkanlığımızda bir kahve içelim. Aklınıza yatmayan ne varsa sorun söyleyelim.”

Ne olmuştu?

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’nun ‘Ben İslamcı değilim ben Müslümanım’ sözlerini eleştiren Ahmet Mahmut Ünlü, “Eğer biz İslam’dan bahsedeceksek, her şeyden önce adalet ve güzel ahlak gelir” dedi. Ünlü, Karamollaoğlu için şöyle dedi, “Saadet’in proje başkanının ‘Müslümanım ama İslamcı değilim’ lafı, ‘İnsanım ama insancı değilim’ mânâsına gelmektedir. Beyaz sakalından utan be kaç yaşına gelmişsin.”