MedyaFaresi MedyaFaresi

Rus televizyonunun Noel videosunda Donald Trump'a gönderme

Russia Today televizyonu, Noel arifesi nedeniyle bir video hazırladı. Videodaki Donald Trump ayrıntısı ise dikkat çekti.

Eklenme: 24 Aralık 2018 22:31 - Güncelleme: 24 Aralık 2018 23:57

Russia Today (RT) televizyonu, Katolik bayramı Noel arifesinde, 'Beyaz Saray'daki Rus casusları' videosunu yayınladı.

RT videoyla ilgili yayınladığı mesajda; "Başkanlar da hediye alır. RT, Amerikan liderinin Oval Ofis'teki süslenmiş Noel ağacı önünde oturup incelediği hediyeler arasında RT'nin kurumsal yeşil kurdeleli paketi bulacağı 25 Aralık sabahı nelerin yaşanabileceğini canlandırmaya karar verdi" ifadelerini kullandı.

Videoda, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'dan iki altın kaplamalı büst, "Make America great again" yazılı ve Made in China etiketli spor şapka ve Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko'dan çikolatayı çöpe attığı görülüyor.

Suudi Arabistan'ın gönderdiği hediyeden taç çıkıyor. Trump'ın çalışma masasında açtığı RT hediyesinin içinden ise "GRU için mi çalışıyorsunuz?" yazılı tişört çıkıyor.

Videonun sonunda Trump, kanepeye uzanıp iPad'ine bakarken Melania Trump, üzerinde RT'nin tişörtüyle ayna önünde duruyor. ABD lideri, eşinin Doğu Avrupalı olduğunu ima ederek tişörtte ne yazdığını soruyor. First Lady de, "Burada ‘Make America great again' yazıyor, başka ne olabilir ki?" yanıtını veriyor. Trump, "Evet, elbette. Ben de öyle düşündüm" diyor.

Russia Today'in hazırladığı o video için tıklayınız