MedyaFaresi MedyaFaresi

Rupert Murdoch'tan tepkiler üzerine açıklama

Murdoch, gelen tepkiler üzerine açıklamalarını 'düzeltmeye' çalıştı.

Eklenme: 15 Ocak 2015 16:11 - Güncelleme: 17 Aralık 2015 12:54

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun silahlı saldırıya uğramasının ardından olaydan “tüm Müslümanların sorumlu olduğunu” söyleyen Amerikan News Corporation firmasının sahibi Rupert Murdoch, tepkiler üzerine bugün Twitter ’dan yaptığı açıklamayla geri adım attı. Murdoch, “Paris saldırısından tüm Müslümanların sorumlu olduğunu demek istemedim” ifadelerini kullandı.

Daha önce, “Müslümanların çoğunluğu barışsever olabilir ama aralarında büyüyen cihatçı kanserin farkına varıp onu ortadan kaldırana dek, onlar da sorumlu sayılmalıdır” yazan medya devi İslamofobik olmakla eleştirilmişti.

Murdoch, bugün kişisel Twitter hesabından, “Paris saldırısından tüm Müslümanların sorumlu olduğunu kesinlikle demek istemedim. Ne var ki, Müslüman toplum aşırıcılığı tartışmalı ve onunla yüzleşmeli. On binlerce cihat kurbanı Müslüman ve milyonlarcası onunla savaşıyor. Tüm inanışlardan insanların bu tehdidi ele alması önemli” dedi. 

Murdoch’un açıklamasına Fox TV’den Fatih Portakal ve Esra Erol tepki göstermiş ve kanalın canlı yayın aracı dün Ankara ’da taşlı saldırıya uğramıştı.