Abone Ol

RTÜK Üyesinden Başkana Düello Çağrısı: Sizin Seçeceğiniz Bir Kanalda...

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi İlhan Taşçı, Başkan Ebubekir Şahin'i düelloya davet etti.

RTÜK Üyesinden Başkana Düello Çağrısı: Sizin Seçeceğiniz Bir Kanalda...

RTÜK’ün Türkiye yayıncılığı için öncelikli bir soruna dönüştüğünü vurgulayan RTÜK üyesi İlhan Taşcı, “RTÜK, 1780 televizyonu ikiye ayırmıştır, iktidarı ve sarayı sevenler; eleştirenler. Eleştirenleri susturabilmek için de Ebubekir Şahin her yolu deniyor, cezaya boğuyor” ifadelerini kullandı.

"RTÜK’ün ilk 6 ay skoru... Muhaliflere: 22 ceza Yandaşa: 0 (sıfır)" notunu düşerek haberi alıntılayan İlhan Taşçı'ya RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin Taşçı yanıt verdi.

Şahin, "Kanunların verdiği yetkilerle görev yapan RTÜK'ün Sayın Üyesi Taşçı'nın bu zihniyeti, asıl yayıncılık sorunudur. RTÜK hiçbir yayıncıyı muhalif-yandaş olarak tasnif etmez, etiketlemez. Alışkanlık haline getirilen bu ayrıştırma çabası kabul edilemez, derhal vazgeçilmelidir" dedi.

Şahin'in Twitter yorumlarını kapatması üzerine gönderiyi alıntılayan Taşçı, Başkan Şahin'i televizyon programında düelloya davet ederek şunları yazdı:

"İsterseniz iktidara ait olan ya da olmayan sizin seçeceğiniz bir kanalda ayrıştırmaları ve RTÜK cezalandırmalarını tüm yönleriyle tartışalım. Ben hazırım. Yorum sayfanıza yazmama izin vermediğinizden buradan yanıtladım kusura bakmayın! Yanıtınızı bekliyorum..."