MedyaFaresi MedyaFaresi

Roman Abramoviç Bodrum sokaklarında!

Chelsea'nin patronu ünlü Rus milyarder Roman Abramoviç, Bodrum'da tatilin keyfini çıkarıyor.

Eklenme: 25 Eylül 2012 14:38 - Güncelleme: 07 Nisan 2016 08:10

Dünya'nın sayılı futbol takımlarından Chelsea'nin patronu ünlü Rus milyarder Roman Abramoviç, tatil için geldiği Bodrum'daki ilk gününde şehir merkezinde yürüyüş yaptı, belediye çay bahçesinde simit yedi, çay içti. Barlar Sokağı'nda yakın arkadaşları ile yürüyüş yapan Abramoviç'i, sekiz güvenlik görevlisi korudu. Abramoviç, zodyak bot ile Bodrum'un cennet koylarını gezdi.

Dünyaca ünlü futbol takımı Chelsea'nin patronu, Rus milyarder Roman Abramoviç bugün sabah saatlerinde Bodrum'a geldi. Özel jeti ile Milas-Bodrum Havalimanı'na gelen Abramoviç ardından helikopteri ile bir hafta önce Bodrum'a gelen ve Yalı beldesindeki Barbaros koyuna demirleyen 160 metre uzunluğunda, 1.2 milyar değerinde, üç yüzme havuzu, özel sinema salonları, dalış ve su sporları ekipmanları ve iki mini denizaltısının bulunduğu "Eclipse" adlı özel yatına geçti. Abramoviç, saat 10.00'da yanında Ukrayna'nın ünlü takımlarından Metalist Kharkiv'in Yönetim Kurulu Başkanı Aleksander Yaroslavsky, 8 yaşındaki oğlu, şirketinde çalışan üst düzey yöneticilerle, zodyak bota binerek Barlar Sokoğı'nın Kumbahçe Sahili'ne çıktı. Barlar Sokağı'nda turistlerin arasında yürüyüş yapan ardından Bodrum Çarşı Merkezi ve Marina Caddesi'nden geçerek Tepecik Belediyesi Çay Bahçesi'ne gelen Abramoviç'e, merkezi Bodrum'da bulunan Nis Yachting Seyahat Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Küçükünsal eşlik etti.

ÇAY İÇTİ, SİMİT YEDİ, BODRUM KALE MANZARASINI SEYRETTİ

Yeşil tişört, şort ve espadril giyerek güneş gözlüğü takan, binlerce kişinin bulunduğu Bodrum çarşısında tanınmadan dolaşan ve Bodrum marinasında balıkçıları izleyip 30 kilogram balık siparişi veren Abramoviç, kale manzaralı belediye çay bahçesinde birlikte oturduğu İhsan Küçükünsal'dan Bodrum su altı turizmi ile ilgili bilgiler aldı. Abramoviç, bu sırada çay, simit, kaymak ve balla kahvaltı yaptı. Çay bahçesinde yaklaşık 45 dakika kalan Abromoviç'in 55 liralık hesaba karşılık 100 dolar bıraktığı öğrenildi. Abramoviç ve yakınları ardından yine yürüyüş yaparak Milta Marina A.Ş.'ye geldi. Abromoviç burada kendisini getiren zodyak bota bindi ve Küçükünsal'ın kullandığı bot ile Adaboğazı, Karaada, Haremtan, Bitez ve Akvaryum koylarını gezdi. Abramoviç, daha sonra lüks yata geri döndü.

TURİSTİK TESİS YATIRIMI

Nis Yachting Seyahat Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Küçükünsal yaptığı açıklamada, Fransa ve İspanya'da tatilini sürdüren Abramoviç'e Bodrum'da havanın bu mevsimde çok güzel olduğunu söylediklerini ve gelmesini sağladıklarını belirtti. Küçükünsal, "Yaklaşık bir hafta sürecek tatil boyunca Abramoviç ve yakınları Gökova koyları ile Datça koylarında tatil yapacak. Dünyaca ünlü bir milyarderi ağırlamaktan çok mutluyuz. Abramoviç ile yaptığımız sohbet sürekli su altı turizmi ve yapılabilecek turizm yatırımları üzerine oldu. Benden bilgi aldı. Sanırım yanındaki CEO'lar bulunmasının nedenini de Ege kıyılarında dev bir turistik tesis yatırımı olarak düşünüyorum. Abramoviç ve yakınları bol miktarda yörenin balık ve zeytinyağlarından sipariş verdiler" dedi.