MedyaFaresi MedyaFaresi

Reza Zarrab'tan takip ediliyorum şikayeti

17 Aralık soruşturmasında 53 kişi ile birlikte hakkında verilen takipsizlik kararı geçtiğimiz hafta kesinleşen işadamı Reza Zarrab'ın takip edildiği gerekçesiyle şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Avukatı ile birlikte bugün adliyeye gelen Zarrab, kendisi hakkında takipsizlik kararı veren savcıya ifade...

Eklenme: 24 Aralık 2014 14:02 - Güncelleme: 12 Şubat 2016 06:02

KENDİSİNİ TAKİP EDENLERİ TANIMADIĞINI SÖYLEDİ

Avukatı Şeyda Yıldırım ile birlikte bugün İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Reza Zarrab, soruşturmayı yürüten Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Ekrem Aydıner’e ifade verdi. 17 Aralık soruşturması kapsamında yaklaşık 2 ay cezaevinde tutuklu kalan Zarrab'ın cezaevinden çıktıktan sonra bazı kişiler tarafından takip edildiği yönündeki şikayetini yenilediği öğrenildi.

Zarrab'ın kendisini takip eden kişilerin kimlikleri konusunda bir bilgiye sahip olmadığını ifade ettiği belirtildi. Soruşturmayı yürüten Savcı Ekrem Aydıner, Zarrab'ı takip eden kişilerin kimliklerinin tespiti için çalışma başlattı. 

BAKAN ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE TUTUKLANMIŞTI

İşadamı Reza Zarrab, 17 Aralık soruşturması kapsamında eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler ve eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kağan Çağlayan ile tutuklanmıştı. 17 Aralık’ta tutuklanan Zarrab, 28 Şubat 2014 tarihinde cezaevinden çıkmıştı.

TAKİPSİZLİK KARARI VEREN SAVCI

17 Aralık soruşturmasını yürüten savcı Ekrem Aydıner, 53 şüpheli hakkında takipsizlik kararı vermiş, bu dosyanın tek şüphelisi Orhan İnce tarafından yapılan itiraz geçtiğimiz hafta reddedilerek takipsizlik kararı kesinleşmişti. Yüksel KOÇ/İSTANBUL (DHA)