MedyaFaresi MedyaFaresi

Reyhanlı'da yanmış bayrakla protesto yürüyüşü!

Saldırıdan zarar gören esnaf bir bölümü yanmış Türk bayrağı ile yürüyüş yapıp, terörü ve hükümeti protesto etti.

Eklenme: 13 Mayıs 2013 14:39 - Güncelleme: 29 Mart 2016 03:50

Reyhanlı’da 3 kişinin daha cesedine ulaşıldı.

Reyhanlı’daki ikinci patlamanın olduğu PTT binası enkazında, saat 09.00 sıralarında 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Ekipler tarafından enkaz altından çıkarılan kişinin cenazesi Reyhanlı Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Kurtarma ekiplerinin, çevrede ve enkaz altında kayıp kişilerin olabileceği ihtimali üzerine yaptığı çalışmada, PTT binası yakınındaki kanalizasyon çukurunda da 2 ceset olduğunu belirledi. Arama kurtarma ve itfaiye ekipleri, rögar kapağını açarak yaptıkları çalışmayla, cesetleri güçlükle çıkardı. Bugün bulunan 3 kişinin cesediyle birlikte, patlamalarda ölen sayısı da 49’a yükseldi.

Saldırıdan zarar gören esnaf bir bölümü yanmış Türk bayrağı ile yürüyüş yapıp, terörü ve hükümeti protesto etti.

Geçen cumartesi günü öğle saatlerinde meydana gelen bombalı saldırıların meydana geldiği ilçe merkezindeki Atatürk Caddesi üzerinde olay yerine inceleme ekipleri çalışmalarını tamamladı. 7 kamu binası, 735 işyeri, 120 konut ve 63 taşıtın zarar gördüğü bölgede enkaz kaldırma çalışması gece boyunca sürdü.

Bu sabah saatlerinden itibaren de patlamaların yaşandığı cadde, yaya ve taşıt trafiğine açıldı. Reyhanlı esnafı, zarar gören işyerlerine gelip, kendi imkanlarıyla temizlik yapmaya başladı. İşyerlerinin harap halini gören esnaf, bir yandan teröre, diğer yandan da hükümete tepki gösterdi. İkinci patlamanın meydana geldiği PTT binası yakınında bir esnaf işyerindeki enkaz arasında bir bölümü yanmış Türk bayrağını çıkarıp, meslektaşlarına ve gazetecilere gösterdi. Çevredeki diğer işyeri sahipleri de öfkeli esnafın çevresinde bir araya geldi. Terörü lanetleyip, hükümet aleyhine sloganlar atan yaklaşık 150 esnaf, ikinci patlamanın meydana geldiği yerden 600 metre kadar yürüyüp, ilk patlamanın meydana geldiği Belediye binası önüne geldi. Esnafın protesto yürüyüşünü güvenlik güçleri uzaktan takip etti. Belediye binası önünde de tepkilerini sürdüren işyeri sahipleri, şiddetli yağmur yağmaya başlayınca bir süre sonra dağılıp, dükkanlarına döndü.
 
Hasar gören binalarda temizlik çalışması gün boyu sürdü. Çevre illerden camcı esnafı Reyhanlı’ya gelerek, kırılan camların yerine yenilerini taktı.
 
CESETLERDE DNA İNCELEMESİ
 
Öte yandan patlamalarda hayatını kaybeden 46 kişiden 7’sinin kimliğinin belirlenmesi için cesetler Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Kayıp başvurusu yapan ailelerden alınan kan örnekleri ile cesetlerden alınan DNA örnekleri üzerinde yapılacak araştırma ile kimliklerin saptanması bekleniyor.

DHA

REYHANLI’DA TÜRK BAYRAKLI TEPKİ -VİDEO-

İşte Reyhanlı’daki patlama anı! Saniye saniye görüntülendi.. VİDEO

HATAY’DA 4 AYRI PATLAMA! İŞTE İLK GÖRÜNTÜLER! FOTO GALERİ

İŞTE PATLAMADAN İLK GÖRÜNTÜLER! VİDEO

Erdoğan’dan Reyhanlı’daki patlama korkutan açıklama!

Kılıçdaroğlu’ndan Hatay’a çağrı!

MUAMMER GÜLER’DEN PATLAMA AÇIKLAMASI! VİDEO

Reyhanlı, El Muhaberat ve Esad’ın işi... Şok iddia!

Patlama Esad’ın işiyse ne gerekiyorsa yapılacak!

Hükümetten Reyhanlı’daki patlamaya ilk açıklama!

Erdoğan ne zaman ABD’ye gitse patlama oluyor!

Patlamadan sonra Türkler Suriyelilere saldırdı!