MedyaFaresi MedyaFaresi

Reyhanlı'da göstericiler taşladı, polis müdahale etti!

MEDYAFARESİ VİDEO Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde bombalı saldırıları protesto etmek için yürüyüş yapmak isteyen gruba polis müdahale etti

Eklenme: 18 Mayıs 2013 13:28 - Güncelleme: 03 Mart 2016 03:04

REYHANLI\'DA GAZ BOMBALI MÜDAHALE VİDEO

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde 51 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıları protesto etmek için ilçe girişinde toplanan bin 500 kişilik grup, polis barikatıyla engellenmek istendi. 3 barikat aşan göstericilerden bazıları polise taş atınca, güvenlik güçleri gaz bombası ile kalabalığı dağıtmak istedi.

İlçe girişinde saat 12.00’de toplanan CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl’ün de aralarında bulunduğu grup, gösteriye izin verilmeyince polis barikatını aşarak ara sokaklardan ilçe merkezine yürüdü. Atatürk Caddesi’nde yeniden toplanan grubu durdurmak için kurulan polisin ikinci barikat da göstericiler tarafından aşıldı.

İkinci patlamanın olduğu PTT binası meydanında güvenlik önlemi alan polise, göstericilerden bazıları taş atınca, polis kalabalığı dağıtmak için gaz bombası kullandı. Dumandan etkilenen göstericiler geri çekilerek Atatürk Caddesi’nde yeniden toplandı ve ’Hükümet istifa’ sloganı attı.
Emniyet güçlerinin gösterileri dağıtmak için müdahalesi sürüyor.

DHA