Rekor rakam nasıl ödenecek? Nihat Özdemir açıkladı!

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ihale zaferini böyle değerlendi.

Eklenme: 03 Mayıs 2013 16:51 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 14:20

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK İHALESİ SONUÇLANDI

İstanbul’a yapılacak 3’üncü havalimanı için düzenlenen ihaleyi 22 milyar 152 milyon euro artı KDV ile Limak-Cengiz-Mapa-Kolin-Kalyon OGG kazandı.
 
Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ihale sonrası açıklamalarda bulundu.
 
Özdemir’in açıklamalarından satır başları;
 
"Dünyanın en önemli projesini sonlandırdık. İşin başından bugüne kadar ihalenin açık ve hiç bir noktada kötü bi meydan vermeden ihalemizi sonuçlandırık.. Hepimiz gördük ki Türkiye’nin en büyük projesi olan bu projeye 4 önemli grup katıldı bu 4 gruptan biz Limak İnş. San. ve Tic. AŞ/Kolin İnş. Tur. San. ve Tic. AŞ/Cengiz İnş. San. ve Tic. AŞ/Mapa İnş. ve Tic. AŞ/Kalyon İnş. San. ve Tic. AŞ Ortak Girişim Grubu olarak ihaleyi kazandık. Şu anda İstanbul’da iki havalimanı var ama yetmiyor. İnşallah 2018’in sonunda yeni İstanbul’umuzun havalimanını hizmete sunacağız. Büyük ve zor bir proje ama biz 5 ortak bunu kısa zaman ve başarı ile yapacağız. Hepimzin bildiği gibi 22 milyon 152 milyar euro ve KDV ile 25 yıllığına ihaleyi kazandık. 10 milyar 247 milyon yatırım yapacağız. Bunu etap etap yapacağız. Bittikçe etaplar yolcu hizmetlerimizi açılacak.
 
REKOR RAKAM 25 YILDA ÖDENECEk
 
Bu rakam 25 yıla bölenecek eşit eşit olarak her taksite de KDV ilave edillecek. Bütün finansman modellerin üzerine çalıştık. Herhangi bir zorluk çekmeyeceğiz. Hem iç pazarımızı hem de dışarıya bakacağız en ekonomik finansman modelini seçeceğiz."
 

3. HAVALİMANI İHALESİNİN KAZANANI BÖYLE AÇIKLANDI VİDEO