MedyaFaresi MedyaFaresi

Regaip kandilinde edilecek dualar neler? Nihat Hatipoğlu yorumu

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Regaip kandilinde edilecek duaları ve bugünün önemini açıkladı.

Eklenme: 22 Mart 2018 20:49 - Güncelleme: 22 Mart 2018 20:54


Regaip kandilinde neler yapılır Regaip kandili ibadetler ve okunacak dualar nelerdir? Regaip kandilinde hangi dualar okunur, kaç rekat namaz kılınır, yapılacak ibadetler nelerdir. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, geçtiğimiz sene ATV'de yayınlanan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile Regaip Kandili Özel programında Regaip Kandili'nin anlamı, önemi ve yapılacak ibadetleri izleyicileri ile paylaşmıştı.

REGAİP KANDİLİ'NDE OKUNACAK DUALAR! - HANGİ İBADETLER YAPILMALI?

Regaip Kandili bu sene 30 Mart Perşembe'yi Cuma gününe bağlayan geceye denk geliyor. Müslüman alemi için en önemli günlerden birisi olan Regaip Kandili'nde hangi ibadetler yapılır? İşte Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun yorumu ile Regaip Kandili'nde okunacak duaları ve Resulullah'ın dilinden en büyük tevbe duası...

REGAİP KANDİLİ MESAJLARI

*Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmisine vesile olan kandiliniz mübarek olsun.

*Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer.

*Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Regaib Kandiliniz kutlu olsun.

*Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmisinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sicakligi yuvamiza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun..

*Yoktan var eden, varlığından haberdar eden, yaratıp imtihan eden, imtihan edip sabır veren Allah'ın bütün müminleri bağışlaması dileğiyle. Regaib geceniz mübarek olsun.

*Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimiz bilensin. Açtık gönlümüzü sana, Sen Sen imdat eyle, Sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle. Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, imanının bol olsun. Sevgili Peygamberimiz Şefaatçimiz olsun. Regaip Kandilimiz Mübarek olsun!

*İslam'ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Kandiliniz mübarek olsun. (Sabah)